• |
ide | kryesore

Presion edhe në Këshillin Bashkiak/ Veliaj i mbyll gojën opozitës (VIDEO)

Arkiva, Kryesore, LajmeMbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës këtë të mërkurë ishte një zgjatim i skenave të parlamentit, ku përfaqësuesve të opozitës u mbyllet goja dhe nëse ngrenë zërin dhe protestojnë, përjashtohen.

Që në nisje të mbledhjes, kur kryetarja e këshillit bashkiak, Romina Kuko po prezantonte rendin e ditës, këshilltari i opozitës Indrit Brahimllari ka kërkuar të flasë por nuk është lejuar. Pavarësisht këmbënguljes, Kuko i ka dhënë përgjigje negative. Kjo ka sjellë edhe degradimin e situatës.

Në fillim Kuko i ka kërkuar Brahimllarit të dalë nga salla, më pas, siç shihet në një filmim të kryer nga këshilltarët e tjerë të opozitës, ajo e ka kërcënuar se do ta nxjerrë jashtë me policinë bashkiake. Shkak i këtij agresiviteti që shfaqi Kuko ishte thjesht kërkesa e këshilltarit bashkiak për të folur.

Duhet thënë se kalimi i shpejtë i vendimeve dhe mbyllja e gojës së opozitës ka qenë një skenar i parapërgatitur. Ndërsa këshilltarët e opozitës kërkonin fjalën, Erjon Veliaj u kërkonte të pushonin dhe të mos flisnin. Më pas, kur kryetarja e këshillit, Romina Kuko nisi procedurat për votimin, Veliaj qeshte me ta. Video më poshtë:

Si përfundim, këshilltarët bashkiakë të Partisë Socialiste kanë ngritur kartonat jeshilë njëri pas tjetrit, pa asnjë diskutim, pa ditur se çfarë votohej dhe pa pyetur se çfarë po votonin. Vendimet kaluan pa u diskutuar, ndërsa Brahimllari është këshilltari i dytë që penalizohet pas Tedi Blushit. Në mbledhjen e kaluar Blushi i la një palë pranga Veliajt në tryezë dhe për këtë u ndëshkua me përjashtim.

Ky është mandati i tretë i Veliajt si kryetar bashkie. Përgjatë mandatit të dytë, nga viti 2019 deri në vitin 2023 këshilli bashkiak ishte i kontrolluar nga Partia Socialiste, sepse PD-LSI bojkotuan zgjedhjet. Tani që opozita është rikthyer në sallë, për Veliajn duket se dhënia e shpjegimeve përballë këshillit bashkiak është një luks që ata nuk e meritojnë./Lapsi.al10 Comments

 1. Berisha nuk ka lënë gjë pa bërë ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve, u ka ‘punuar’ qindin, duke e vjedhur, vrarë dhe shitur dhe pastaj fillon dhe ankohet pse SHBA e ka shpallur ‘non grata’ familjarisht

  1. O diot, ke ngaterru kaseten, ketu flitet per arrogancen e vjedhjet e Veliajt, e ti prape berisha, berisha.
   Bohu merak per veten e familjen tenden, qe mezi e mbyllni muajin, ndersa Veliaj e te tijte flene mbi miliona!

 2. Vazho Refrenin me Berishen ti o motershkerdhyer te qifte Gomari Nonen e Gruan o patronazhist i ripjerdhjes po merrni ne qafe Shqiperine o ju denofte zoti Amin Ishalla .

 3. Arben Ahmetaj po tenton të marrë azil politik dhe avokatët e kanë këshilluar që për këtë nevojiten akuza dhe përplasje publike.

  Por, çfarë pritet nga kjo intervistë?

  “Gjate intervistës me gazetarin Peka do të kemi dhe momente trishtuese pasi Ahmetaj do të përlotet disa herë si një njeri që po përndiqet padrejtësisht nga politika, drejtësia dhe biznesmenë.Salihu do takoje sot te qimi tv qytetarin dixhital arben hametaj qe e ka furnizuar me material shpifes per 10 vjet dhe sot po i ben sherbimin e fundit salihut qe eshte duke ngordhur ne ballkon,ashtu si e meriton ky Monster.

  1. Hall i madh i gjen gjithë minjtë patronazhistë në qoftë se akuzohet Rama!
   Fajin e ka Berisha që Rama ka lind e do ngordhë si hajdut .

 4. Arixhiu ju qi grate dhe motrat me dildo londre. Mesimet e para i mori nga mami kurva.
  Moterqiraj, me vrap te brima e çelsit.

 5. Denoncimi: Zhvati naftën me ndihmën e oligarkut rus, Albana Vokshi aksionere te kulla 100-katëshe! Ja përse e mbron me luftë Berishën

 6. Kujtojmë që shumë biznesmenë dhe oligarkë që marrin para, koncensione dhe prona publike, paguajnë me fatura mujore televizionin e Familjes Berisha.

  Tan Dulaku, Bashkim Ulaj, Gentian Sula, Devollët, Salillari etj janë vetëm disa nga financuesit. Të tjerë që bezdisen nga lakimi që u bën Berisha në ballkon, duhet të paguajnë që të mos përmenden më.

  Prej dy vitesh, Syrin e Familjes Berisha besohet se e financon edhe Arben Ahmetaj, me paratë që ka mbledhur nga aferat me pasuritë publike.

  Ka informacione që tek Shkëlzeni paguajnë tarifa të mëdha mujore edhe disa ministra dhe drejtorë të pushtetit, të cilët Berisha nuk i përmend kurrë.

 7. O burra kurva qe vetem te mbroni Ramen me shoke se perndyshe ju iken rroga po nuk kundershtuat nepet portale prap megjithese doli foli Ish Kryeministri juaj per vjedhje e kercenime qe i jane bere prap ju nuk e besoni si te vertete ju prap ja fusni si kau – peles nje Rrote Kari me lart thote per Albana Voksho kurse ky tjetri thote per financime nga Amehtaj e monistra e drejtore te pushtetit sa mendje te zgjuar paske mor Koke Loqe patronazhist

  1. O burra kurva qe vetem te mbroni Ramen me shoke se perndyshe ju iken rroga po nuk kundershtuat neper portale prap megjithese doli foli Ish Kryeministri juaj per vjedhje e kercenime qe i jane bere prap ju nuk e besoni si te vertete ju prap ja fusni si kau – peles nje Rrote Kari me lart thote per Albana Voksho kurse ky tjetri thote per financime nga Amehtaj e ministra e drejtorë te pushtetit sa mendje te zgjuar paske mor Koke Loqe patronazhist

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *