• |
ide | kryesore

Vlorë/ Arrestohet pjesëtari i grupit kriminal për kalimin e paligjshëm të emigrantëve

Lajme, Të fundit
ElbasanKlodian Gjikondaj i akuzuar si pjesëtar i një grupi të strukturuar kriminal që ndihmonte emigrantë, kundrejt pagesës, që të kalonin ilegalisht kufirin është arrestuar nga policia e Vlorës.

Ndaj 40 vjeçarit banues në Vlorë Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimit të Organizuar i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, ”Grupi i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale”.1 Comment

  1. Që të nxjerrësh emigrantë jashtë vendit u quajtka grup kriminal a motër dhe gra qirë,kurse po të sjellësh qindra emigrantë në këtë vend na është -heroizëm-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *