• |
ide | kryesore

GJKKO vendos sot për fatin e dosjes “Buka” të Arben Ahmetajt

Lajme, Të funditGjykata e Posaçme për Korrupsionin pritet të marrë sot vendimin në lidhje me dosjen “Buka” të ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj. Seanca paraprake do të mbahet në orën 09:30.

Sipas Prokurorisë Ahmetaj ka abuzuar me detyrën në privatizimin e fabrikës. Në seancën e 18 janarit, avokatët e Ahmetajt kërkuan që gjykim të konsiderohet e pavlefshme. “Kërkesa për gjykim të konsiderohet e pavlefshme të kthehen aktet për hetim nga SPAK. SPAK ishte i paqartë në qëndrimin e tij,”, thanë ata.

Dje në një intervistë të dhënë për Syri Tv, Ahmetaj lëshoi akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, ndërsa theksoi se po përdorej si ‘kokë turku’. Ahmetaj këmbënguli gjatë intervistës se nuk ishte përfshirë në procedurat e inceneratorëve e se madje ai kishte kundërshtuar që në rastin e Tiranës, projekti të financohej nga buxheti i shtetit. Sipas tij, kryeministrit Rama i duhej pikërisht një person i tillë “për t’i vënë tapën dosjes” së inceneratorit të Tiranës, projekt në të cilin,  “është një nga njerëzit e afërt të kryeministrit”.7 Comments

 1. Me intervisten e Ahmetajt u dhane 3 mesazhe te rendesishme:

  1- Amerikanet u pozicionuan publikisht kunder Rames dhe Veliajt
  2-Berisha do rikthehet ne pushtet
  3-Balluku do jete ne krye te PS

  1. Mesazhet. Nga UFO-t. Besoj i mer.
   Se ajo e pikes 2 duket shume e sigurt.
   Se duhet te jet dikush, qe ka pare te ardhmen.

   Dhe un them qe jo vetem do rikthehet ne pushtet.
   Por amerika do i kerkoj dhe falje, ne gjunj.
   Kurse anglia. Me perulje te thell. Do ta emroj LORD.

   Ehhhh sa dit te bukura po vin.

 2. Por, për të gjitha pretendimet e tij, nuk paraqiti asnjë fakt.

  Vetëm fjalë.

  Fjalë që i kemi dëgjuar edhe para se t’i thoshte Arben Ahmetaj.

  Se i thotë përdita nga ballkoni Sali Berisha.

  Nga Ahmetaj pritej të fliste me letra në dorë, je me aludime.Vazhdoni dhe shpellkare cecene maloke skiftera pushta skutha te salihut,por beni dixhital i salihut nuk tregoje asnje dokument qe ky popull te mendoje,por si Qimi dhe Beni dixhital i salihut fjaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  Me cfare syri e pe ti ceceni salihut,Beni dixhital i salihut serb kishte hyre ne uje,qimi tha ne zvicer por beni jeton i mbyllur ne kosove,ne mitrovicen serbe.

  1. po ca prove do mo kar?

   ti kishe kanabazimin para syve dhe thoje ska, biles me valixhet me para sajmir tahiri shkoi ne shpi te bardhe takoi obamen

   ke mcgonicalin qe ka marre para nga rama , dhe prape thua ska

   ske nje firme te ahmetajt ne asnje procedure te inceneratoreve, bilese ke kundershti me cdo endim dhe prape thua ska

   ke ramen qe ka firmos kur ska pas kompani te krijuar dhe prape thua ska

   ke lali erin qe i jep miliona euro ne muaj djegesit qe nuk ekziston dhe ti thua ska

   per te mos fol per gjyqin e berishes

   po ca prove ne pidhin e motres kerkon or kurve burre

 3. n.q.se eshte e vertete qe inceneratori i Tiranes NUK EKZIZTON dhe bashkia e Tiranes pagun per sherbimin , ky ESHTE NJE SKANDAL I PA IMAGJINUSHEM te paguhen rreth 100 milion EUro per dicka qe nuk eskzizton e pa imagjinushme vetem ne qeverin e perversit dhe bashkin e perverses mund te ndodhe ky eshet korrupsioni me i madh qe ka ndodh ndonjehere ne Shqiperi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *