• |
ide | kryesore

Fotot/ Opozita protestë para parlamentit, Rama i rrethuar nga garda në sallë

Arkiva, Kryesore, LajmeKur nisi seanca parlamentare këtë të hënë, salla e parlamentit ishte gjysëm bosh. 19 deputetë të opozitës qenë të përjashtuar nga kuvendi, ndërsa pjesa tjetër qëndronin jashtë të bllokuar nga garda, që nuk hapte derën e parlamentin nga frika se mos hynin të përjashtuarit.

Mungesa e opozitës për Partinë Socialiste dhe kryeministrin Edi Rama nuk është një problem. Përkundrazi, duke përfituar nga qetësia që u ka munguar prej kohësh, kryetarja e kuvendit Lindita Nikolla nisi seancën sikur çdo gjë të ishte normale. Foto më poshtë tregon se pamjen e sallës gjysëm bosh, në të cilën nisi punimet kuvendi.

Kuvendi i nisi punimet me opozitën e përjashtuar
Kuvendi i nisi punimet me opozitën e përjashtuar

Krejt e përmbysur ishte atmosfera jashtë kuvendit. Në rrugë kishin dalë mijëra opozitarë të thirrur për protestë. në hyrje të kuvendit qëndronin forcat speciale që kishin blinduar hyrjen kryesore.

Rreth orës 17:00 pasdite, rruga ishte e bllokuar, ndërsa për deputetët e opozitës ishte përgatitur një podium për të mbajtur fjalime. Fotot më poshtë tregojnë pamjet e rrugës së mbushur me demokratë që i ishin përgjigjur thirrjes së opozitës për të dalë në rrugë.

Policë të rreshtuar në hyrje të kuvendit për të ndalur hyrjen e qytetarëve protestues
Policë të rreshtuar në hyrje të kuvendit për të ndalur hyrjen e qytetarëve protestues
Protestues me pankartën "Vrasës i pluralizmit" përballë kuvendit
Protestues me pankartën “Vrasës i pluralizmit” përballë kuvendit
Protestues me pankartën për parlamentin
Protestues me pankartën për parlamentin
Gardh policor para parlamentit gjatë protestës
Gardh policor para parlamentit gjatë protestës
Pamje nga lart e tubimit para kuvendit
Pamje nga lart e tubimit para kuvendit

Por ndërkohë që qytetarët qëndronin në rrugën përballë kuvendit, në oborr deputetët e opozitës ishin ndalur nga garda. Që në momentin që u afruan shefi i gardës i ndali dhe i tha që 19 prej tyre nuk do të lejoheshin të hynin në sallë. Në përgjigje mori refuzimin e deputetëve që i thanë se nuk do ta pranonin vendimin abuziv të kuvendit. Nga ky moment nisën shtyrjet dhe përplasjet mes deputetëve dhe gardistëve.

Kjo sherrnajë në hyrje të kuvendit zgjati disa minuta, nga të cilat Lindita Nikolla përfitoi nga rasti të niste seancën dhe t’i jepte fjalën Petro Koçit. Në rendin e ditës ishin takimet që deputetët kishin pasur me elektoratin.

Deputetët e opozitës duke u përplasur me gardistët në hyrje të kuvendit
Deputetët e opozitës duke u përplasur me gardistët në hyrje të kuvendit

Sapo disa prej deputetëve të opozitës mundën t’i shpëtojnë duarve të gardës, ata u sulën me vrull në sallë të acaruar nga përplasja që kishin pasur. Në pamjet më poshtë dallohet se si Gazmend Bardhi dhe Flamur Noka hyjnë me ulërima në sallë duke i bërtitur Lindita Nikollës.

Kaq ka mjaftuar që seanca të prishet. Deputetët kanë nisur të bërtasin ndaj Edi Ramës duke e quajtur “hajdut” dhe “kriminel” ndërsa pak nga pak janë shtuar dhe kanë nisur të shtojnë zhurmën. Në këto kushte, deputetët e Partisë Socialiste e kanë lënë përgjysëm teatrin dhe Lindita Nikolla ka vendosur t’i japë fund seancës.

Protesta e opozitës përballë parlamentit këtë të hënë u zhvillua nën sfondin e akuzave të forta që Arben Ahmetaj lëshoi ndaj Edi Ramës dhe prokurorëve të SPAK duke i përshkruar si dy palët e një operacioni që ka për qëllim t’i vërë kapak aferës së inceneratorëve.

“Siç e patë sot në Kuvend kishte ardhur bashkëpunëtori i Ahmetajt, i akuzuar nga ai si koka e inceneratorëve. Me një urdhër të paligjshëm deputetët u penguan të futen në seancë” u shpreh Gazmend Bardhi, që shtoi se vetëm në një regjim deputetët detyrohen të shqyhen nga xhaketa për t’u futur në sallën e kuvendit.

“Një ndër njerëzit më të afërm të tij, numri dy i qeverisë së tij Arben Ahmetaj tha se kreu i bandës është Edi Rama. E dëgjuat të gjithë me zë dhe me figurë që në kemi vjedhur, dhe ne pasi kemi vjedhur, e shkatërrojmë Shqipërinë” u shpreh Salianji.

“Mesazhi i numrit dy të kësaj organizatës kriminale që është Rilindja i hapi petët e lakrorit të krimit. E dëgjuan të gjithë, e pamë se cfarë tregoi, që kjo ngrehinë nuk ka lidhje me qytetarët. Ajo kryeministria nuk është asgjë, përveçse skutë e mafies dhe e krimit ku bëhen pazare për tju vjedhur”, tha Noka.

Pas fjalimeve të deputetëve, mijëra qytetarë të opozitës kanë lëvizur në këmbë drejt shtëpisë së Sali Berishës, ku lideri i opozitës qëndron i izoluar tashmë prej më shumë se një muaji.

Në protestën e kësaj të hëne protestuesit poshtë shtëpisë së kreut të opozitës, Sali Berisha kanë qenë më të shumtë. Për herë të parë në protestë ishin edhe deputetët pjesë e grupit të Gazment Bardhit dhe deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili.

I entuziasmuar nga masiviteti i njerëzve që kishin ardhur të solidarizoheshin me të Berisha ka shpërthyer: “Luani u zgjua, – thirri ai nga dritarja e shtëpisë, – mjerë hienat tani, mjerë hienat”./Lapsi.al64 Comments

  1. Grupi, shpejto se u botua artikulli tjetër pro-opozitar: “Berisha: E gjithë Shqipëria në Tiranë në 20 shkurt”

   Jo për gjë po ju shtohet rroga. Gjakprishur!

  2. Nuk ka opozitë pa vdekur Sali Berisha. Shqiptarët e kanë ndarë mendjen top për këtë. Atë që e duan, vdesin për të, ata që se duan e urrejnë, dhe janë shumica absolute. Nuk ka në mes këtu, as nuk ka si të ketë ndryshime. Prandaj ky është një ekuacion i bërë dhe i stërbërë, me rezultat që dihet.

   1. Edhe pa ngordh ti o derrrrrr patronazhisti e ta shkërdhefshin demokratët familjen me radhë e ty në byth mor derrrrrrr Maloku

 1. Te plasin nga inati gjith racistet dhe homofobet.
  Tani qe dhe ne do kemi kryetare partie nje gay.
  Rroft kryetarja e pd. Gaz Bardhi.

 2. Ja kjo ndodh kur i lë dorë të lirë mafiozëve të kuq komunisto-satanikë në pushtet… të kapin për leckash dhe të shkelmojnë në fytyrë. Ata thonë ne ju q*** dhe ju s’keni ç’na bëni! Qelbësirat kanë ardhur në qeveri.

  Nuk ka zgjidhje brenda sistemit.

   1. Sa të kanë paguar sot shoku patronazhist apo se ke marrë rrogën akoma ?!

    Mos harro se diktatura i han fëmijët e vet dhe kur të të vijnë mendt nuk t’i hanë as qentë. Mësoni nga tragjedia e Arben Tigër Ahmetajt.

    1. Jo, edi patronazhistët i ka zemër, nuk do tua bëjë si Ahmetaj e tj por thjesht nuk do tju japë më suflaqe, se punën e tyre do e bëj ose me bangladeshas ose me chatgpt

 3. Respekte protestuesve

  Dhe një fjali per buçet e bodrumit ju themi we doktori ju ja falur sepse e beni për bukën e gojës.

  Eshte krim qe fuga ju dhjet në gojë

 4. Me vote nuk vim dot ne pushtet.
  Se nuk kemi asnje shans te fitojm.
  Sidomos tani qe jemi katandisur nje force e vogel.
  Prandaj un propozoj qe te bejm revulucion apo betej pa kthim.
  Te pakten te dukemi sikur jemi shume.

  1. parti e vogel ? ska kaluar as nje vit nga maji 2023 ku Opozita mori mbi 600 mije vota,

   ore as tom doshi me vizionin e tij socialdemokrat mori 100 mije vota :- D nuk eshte parti e vogel

   parti e vogel quhet bamiri qe ha fara, agron duka , lulbashbrava me jenisherin dhe kerpereatat

   sumshklymat e fuges paskan qene ne sulm drejt hurit me bythe hapur a thu se erdhen afrikanet

   qetesohuni o buce se do vijen afrikanet duroni edhe ca kohe mutin e fuges ne fyt

 5. Nqs opozita nuk kupton gjen me te thjesht, qe njerezit cohen ne protest per hallet e veta dhe jo per hallet e nje njeriu, per pak muaj do perfundoj ne ojq. Gjithmon e me pak veta po mbledh edhe rithemelimi, sepse njerezit nuk jan me dele, sdalin per hallin e Saliut me. Smund te bertasesh oligarket andej e ketej, te denoncosh pushtetar te pasurohen me politik, dhe nga ana tjeter vet te kesh kulla e miliona euro. Smund te thuash nje dit qe Arben Ahmetaj e ndihmoi Rama te iki, dhe diten tjeter te besh Ahmetaj hero qe denoncon Ramen. Smund te lepish ate qe pesthyve dje (psh Gaz Bythen). LSi apo PL eshte zdhukur fare. Basha kryetar vule dhe punon part-time. Ato partickat e vogla sbejn dy lek. vari karin dmth. Nuk ka kush te perfaqesoj opozitaret. Kan ngel totalisht pa perfaqesi pasi deputetet e opozites po bejn kalkulime meskine per nje karrige, as qe nuk po pergatiten per nje fitore, thejsht luftojn per te ndejt ne ate hale parlament, prap ne opozit. Kjo eshte skandaloza dhe keta drejtues nuk mund te justifikohen gjithmon me me vodhi Rama. Te vodhi Rama, hap rrugen, nuk je i aft, ler dike qe ti mbroj votat me mir. Se keta smbajn pergjegjesi po thjesht japin alibi qe te mbajn fort ate karrigen si kryetar opozitar. varikarsa.

  1. Ojq????
   Un di nje ojq.
   Qe ka me shume se 1000 antar.
   Kurse PD nuk po mbledh dot me shume se 500 njerez.
   Keta u katandisen ne OJQJ.. O Ja Qijsha Jeten.

   1. eee mir e ke then. Po cfar ti besh, kan arritur njerezit te pranojn me mir te vidhen sesa tu shkojn nga mbrapa ketyre. Nuk kan qen me te paperfaqesuar sesa sot opozitaret. Ka shum opozitar po nuk ka opozit. Nuk ka kush ti perfaqesoj, se opozitaret duan te vijn ne pushtet, te bejn rrotacion, kurse keta perfaqesusit po bejn ca llogari te vogla, thejsht per nje karrige ne mandatin tjeter pa ska problem pse jan ne opozit. Ai thot dilni protestoni per mua dhe pasurin time dhe te familjes. Basha gjum. Likja pret ta marrin ne pyetje. vari karin.

 6. O gra qirë mavinj,o moter qirë mavinj kështu e doni t’ju shkerdhesh me prag dhe oxhak,gjithë listen e dasmes o rraca me e poshtër e ketij vendi.O fis qirë po e vidhni këtë popull dhe këtë vënd o ju shkerdhevshin dhe femijet e djepit.

  1. Keshtu te pafsha e te degjofsha. Ti qe e mban veten si demokrat.
   Ti je kokrra e komunistit.
   Se ti mendon se vetem ti ke te drejt. Dhe nuk mund ta mendosh mendimin ndryshe.
   Behuni me mua.. O un te shaj.

   KESHTU TE PAFSHA o kafshe e pa dobishme.
   KESHTU TE DEGJOFSHA o i cmendur.

     1. A ok… Po pra i ka ren nje smartphone ne dore. E shan njerz pa lidhje.
      Ca ti besh. E mbron e drejta e privatesis.

  1. ca me bo, ka ngel te zgjedhesh midis Gazepit dhe Mulit. Se i donte Saliu vetem ushtar dhe njerez pa mend, dhe tani qe smundet vet, ka len Mulin si qen roje, se mos i ben nonji puc Gazepi. Shum rend. Rama duhet te kishte ik me koh, po keta po mbajn peng opoziten dhe Ramen me dashje apo pa dashje po e len te mbreteroj. Me aksione qe kan deshtuar gjithmon, vazhdojn bejn zhurm qe te negocjojn ndonje gje per njollen e Saliut. As qe e rruajn fare per popullin opozitar qe i kan len 12 vjet ne opozit duke mos len asnje shanc ne horizont qe te ket ndonje mundesi fitoreje opozita. Jan te kenaqur te rrin me 10 deputet e te bejn zhurm. Mjafton te mbrohet Saliu. Ketu eshte katandisur kauza e opozites, te mbrojm Saliun.

 7. Fakt. Qe kur saliu mori opoziten.
  Ajo u be me e dobet.
  Fakt. Qe kur erdhi saliu. Rama shtoi pushtetin.
  Fakt. Saliu erdhi gjasme per bashkimin e opozites. Tani nuk meret vesh se ne sa copa eshte shperber.
  Fakt. Saliu erdhi per te shtuar votat e opozites. U paksuan ne menyr spektakolare.
  Nuk eshte Fakt. Po kjo duket qart. Qe ne zgjedhjet e 2025. Opozita mer shume pak deputet se sa ka sot.
  Te dal dikush e te flas me Fakte.
  Qe nuk eshte keshtu.

  1. keshtu eshte, po kujt ja thua. Keta sjan anti-Rama. Keta jan thejsht berishist, ashtu si enveristet. Qe kur ka ardhur Saliu, Rama vetem eshte forcuar, opozita ska ber nje aksion ne interes te njerezve, per hallet e tyre. Kamuflojn aksionet gjoja per hallet e njerezve dhe bejn namin kur hetohet pasuria e dikujt qe ka perfituar vet nga pushteti dhe sot hedh akuza per te tjeret. Akuza qe jan te gjitha te verteta, por kur dalin nga goja e atij, vari karin, humbasin komplet peshen.

   1. Rroft inceneratori ,dhe pronaret e saj rama velia dhe ai bisnesmeni 40% qe financon fushatat ” fituese” te rames , ku kutit kane vota me shume se banore sipas censusit…
    Se eshte edhe i majt ky Rama … subvencionet e bujqesise i ka ul ne minimum , ndihmen ekonkmoke dhe pensionistet si prek fare ndersa shendetsine e ben me dy korsi, karburantin me te shtrenjtin ne rajon, taksat i rrit per te punesuarit ndersa oligarket i nxit ta shperndajne dividentin duke i ul taksen etj ( te gjitha kete per te varfrit ) se eshte i majt

 8. 𝐕𝐞𝐭𝐞𝐦 𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐯𝐞𝐧𝐝 𝐝𝐞𝐥 𝐳𝐯/𝐤𝐫𝐲𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢 𝐭𝐡𝐨𝐭𝐞 𝐪𝐞 𝐊𝐌 𝐤𝐚 𝐝𝐚𝐬𝐡𝐮𝐫 𝐭𝐞 𝐦𝐞 𝐯𝐫𝐚𝐬𝐞 𝐝𝐡𝐞 𝐦𝐞 𝐤𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐜𝐞𝐧𝐮𝐚𝐫 𝐟𝐨𝐬𝐡𝐧𝐣𝐞𝐧 𝐞 𝐩𝐨𝐫𝐬𝐚𝐥𝐢𝐧𝐝𝐮𝐫! 𝐕𝐞𝐭𝐞𝐦 𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐯𝐞𝐧𝐝 𝐚𝐟𝐞𝐫𝐚 𝐦𝐚𝐟𝐢𝐨𝐳𝐞 𝐞 𝐩𝐥𝐞𝐡𝐫𝐚𝐯𝐞 𝐞𝐬𝐡𝐭𝐞 𝐬𝐡𝐤𝐨𝐪𝐢𝐭𝐮𝐫 𝐪𝐚𝐫𝐭𝐞 𝐦𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐧𝐚𝐫 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐤 𝐊𝐌 𝐝𝐡𝐞 𝐊𝐫𝐲𝐞𝐭𝐚𝐫𝐢𝐧 𝐞 𝐁𝐚𝐬𝐡𝐤𝐢𝐬𝐞 𝐬𝐞 𝐊𝐫𝐲𝐞𝐪𝐲𝐭𝐞𝐭𝐢𝐭 𝐝𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐒𝐏𝐀𝐊 𝐧𝐮𝐤 𝐧𝐝𝐚𝐥𝐨𝐧 𝐝𝐨𝐭 𝐩𝐚𝐠𝐞𝐬𝐚𝐭 𝐪𝐞 𝐭𝐚𝐤𝐬𝐚𝐩𝐚𝐠𝐮𝐞𝐬𝐢𝐭 𝐢 𝐧𝐱𝐣𝐞𝐫𝐫𝐢𝐧 𝐦𝐞 𝐠𝐣𝐚𝐤! 𝐕𝐞𝐭𝐞𝐦 𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐯𝐞𝐧𝐝 𝐊𝐌 𝐳𝐡𝐝𝐮𝐤 𝐛𝐨𝐬𝐢𝐧 𝐞 𝐛𝐚𝐬𝐭𝐞𝐯𝐞 𝐛𝐚𝐬𝐡𝐤𝐞 𝐦𝐞 𝐤𝐮𝐬𝐡𝐞𝐫𝐢𝐧𝐣 𝐝𝐡𝐞 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡𝐞 𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐧 𝐪𝐞 𝐤𝐢𝐬𝐡𝐭𝐞 𝐤𝐫𝐢𝐣𝐮𝐚𝐫 𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐛𝐫𝐨𝐣𝐭𝐣𝐞! 𝐊𝐲 𝐊𝐌 𝐢 𝐤𝐚 𝐝𝐮𝐚𝐫𝐭 𝐦𝐞 𝐠𝐣𝐚𝐤, 𝐤𝐚 𝐯𝐣𝐞𝐝𝐡𝐮𝐫 𝐦𝐛𝐢 𝟏𝟎 𝐦𝐢𝐥𝐢𝐚𝐫𝐝𝐞 𝐞𝐮𝐫𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚, 𝐩𝐫𝐨𝐧𝐚 𝐭𝐞 𝐤𝐚𝐦𝐮𝐟𝐥𝐮𝐚𝐫𝐚 𝐧𝐞 𝐏𝐏𝐏 𝐝𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐬𝐡 𝐤𝐚 𝐟𝐲𝐭𝐲𝐫𝐞 𝐞 𝐝𝐞𝐥 𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐥𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭! 𝐓𝐞 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐨𝐜𝐢𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞𝐭 𝐞 𝐧𝐝𝐞𝐫𝐬𝐡𝐞𝐦 𝐩𝐨 𝐯𝐮𝐚𝐣𝐧𝐞 𝐧𝐠𝐚 𝐞𝐤𝐨𝐧𝐨𝐦𝐢𝐚 𝐞 𝐬𝐡𝐤𝐞𝐫𝐝𝐡𝐲𝐞𝐫 𝐦𝐞 𝐭𝐚𝐤𝐬𝐚 𝐭𝐞 𝐧𝐠𝐫𝐢𝐭𝐮𝐫𝐚, 𝐭𝐞 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐨 𝐯𝐮𝐚𝐣𝐧𝐞 𝐧𝐠𝐚 𝐥𝐚𝐫𝐠𝐢𝐦𝐢 𝐢 𝐫𝐢𝐧𝐢𝐬𝐞, 𝐝𝐡𝐞 𝐤𝐲 𝐩𝐚𝐥𝐨 𝐡𝐚𝐣𝐯𝐚𝐧 𝐦𝐞𝐧𝐝𝐨𝐧 𝐬𝐞 𝐦𝐞 𝟑 𝐫𝐫𝐨𝐠𝐭𝐚𝐫𝐞 𝐪𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐞𝐧𝐭𝐨𝐣𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐮 𝐩𝐨𝐩𝐮𝐥𝐥𝐢 𝐧𝐮𝐤 𝐝𝐨 𝐬𝐡𝐨𝐡𝐢 𝐝𝐨𝐭 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐢𝐭𝐞𝐭𝐢𝐧 𝐪𝐞 𝐞 𝐣𝐞𝐭𝐨𝐧 𝐜𝐝𝐨 𝐝𝐢𝐭𝐞! 𝐏𝐫𝐢𝐬𝐧𝐢 𝐚𝐦𝐛𝐚𝐬𝐚𝐝𝐨𝐫𝐢𝐧 𝐞 𝐔𝐒𝐀 𝐬𝐞 𝐚𝐢 𝐝𝐨 𝐣𝐮 𝐣𝐚𝐩𝐢 𝐝𝐫𝐞𝐣𝐭𝐢𝐦!

  1. Po pra. Me keta 3 veta te paguar ketu. Po fiton rama zgjedhjet.
   Vazhdoni me keto mendime.
   Qe ju jeni shume dhe socialiste jan pak. Po ata te vjedhin zgjedhjet.
   Dhe s’keni per te pare ndonje dite te bardh.
   I keni ber ndonjeher pyetje vetes.
   PO NE KEMI GABIME??????

 9. Dhe ndryshimi ishte I madh. Ndërsa në Uashington nuk e përfilli njeri, tek Rrugica e Salës” të 40 burra e gra që rijnë aty bërtisnin “Gazi, Gazi”. Kjo nuk është pak. Të paktën ka një vend ku ndjehet udhëheqës. Se siç pat thënë dhe Haxhi Qamili, “Sa të kem Ndroqin e Shijakun, skam çe du Talianin e Austriakun”.

 10. Ku i ka mbledhur PD-ja gjithe ekzemplaret me groteske dhe te mbaruar ne Republike te tipit Bardhi, Salianji, Adriana Kalaja etj. Njerez te papune dhe te paafte qe jane qepur pas boleve te non-grates.

  1. Po mor Nadir te Qifsha ne Bir e hongre sot na nje Sufllaqe me mut per shkrimin qe bone po ju o Rilindas çfare keni mbledhur ne partine e Socialiste te Ridhjerjes Kriminele,Hajdute,Kurva e Kurvare se harrova dhe neper Bashkite e ku sundoni ju jane te gjithe Kurvarë si Safet Gjici,dhe Shukriu i Dibres Veliaj hajdut apo ministra si Xhaçka,Tahiri ,Beqja ,e vazhdon lista

   1. dulen ne aksion fugshkerdhyeret!

    intervista e ahmetajt qe percoi mesazhin e amerikave qe i kan thene mirupafshim rames paska patur efekt ne miletin ridhjeres.

 11. Tre MBROJTESIT E FLAKTE TE KŔYEHAJDITIT TE SURRELIT. EDVIN KRISTAQ RAMA! thotë:

  Edi RAMEN e mbron Ballukja e rrugeve te florinjta nje kryehajdute me dashnore Copa mishi qe shtrengohet me korse nga qafa deri poshte qe Mos ti dalin gungat xhungat. Dhe laprat pisanjose me diploma false
  E MBRON ELISA SPIROPALI QE PER 5 DITE VODHI NE DOGANA 5 MILION EURO NGA PISE ME FUSTAN. ME NJOLLA. TANI. ESKORTA E KRYEMINISTRIT QE DON TE VESHUR ME BREKE MENDAFSHI PER CDO MOMENT I TE JETE E GATSHME. KUR E THERET PARTIA !
  E mbron. Cuci qe ka marre si dhurate ish gruan e kryehajdutit qe mbasi e nxori plazheve lakuriq ja dha ketij. Gruaje me musteqe dhe mjeker cjapi!

 12. Kokat hëngshin me njëri tjetrin. Nuk na bëhet vonë as për Arben Ahmetajn pavarësisht e dikush betohet për kokën e tij. As për Edi Ramën dhe Erion Veliajn. SPAK po godet ata që ishin të paprekshëm.’- tha Basha.

   1. 600 mije ne maj 2023 , pa vule pa komisionere pa financim po kohe televizive, me gjithe bandat shtetin kunder

    sa merr rama po te jete vetem

    dhe spo te pyes po te jete rama me partine e tij kristianislamike te 1992

   2. djathta sot në Shqipëri ndahet në Berishiste dhe jo Berishiste, e cila përfaqësohet nga Lulzim Basha. Të gjithë të tjerët nuk vlejnë asgje politikisht. Prandaj u duhet të rreshtohen pro njërit ose tjetrit. Të vetmit që kanë treguar se kanë elektorat brenda elektoratit të djathtë. Prandaj bashkimi i disa deputetëve nuk mund të konsiderohet bashkimi i të djathtës, për sa kohë nuk bashkohet elektorati.

    1. basha elektorat????

     cilet ???

     elektorat ka PS me ose pa Ridhjerje-Ramdhjerje, PD e Berishes, PL e Metes, Dhe vizioni SocialDemokrat i Tom Doshit qe te qi robt!

     basha ???

     ska lujt mendsh Rama me ble vota per bashen, ndreqje gabimi, tualet balla ska lujt mendsh me ble vota per bashen!! (Tualeti eshte pimpi i Bashes rreze pallateve)

 13. Po ka dhe eshte Mami jot si prefesioniste per kartore kurse motra dhe gruja jane te specializuara vetem per gojore o Sfide

  1. Po ja ka pre populli bileten.
   I ka then. Deri ne 2033. Je aty ku je.
   Pastaj shiko hallin.
   Se e ka rradhen shkelqesia e tij.
   Sali bej efendi.
   Ja e shikoni. Ka pjes per te gjith.
   Do vij dhe saliu nje dite ne pushtet. Nga burgu direkt kryeminister.

   1. ketu do jemi, ke per tapare , rama ska me shanse , mesazhi eshte i qarte ik sa me shpejt!

    rama e ka kap filmin dhe po bohet gati me dal me lezet
    Por i duhen shume leke i duhen leket e inceneratoreve, PPP-ve , kullave, droges,. Sepse duhen ndare me lobueset se pendryshe te qijne rracen ato per leke dhe e kan doren e rende, nuk ka per ti ngel shume leke rames kshu qe duhet te ike vete dhe te mbledhe sa te munde

    kush i hyn kesaj valleje e ka mbrapa qafe, te shohim sa leke do jape rama per te shpetu por qe nuk ka me shans per te ndejt ne pushtet kjo eshte e vdekme

 14. Kelyshet te lindur e rritur ne gjerizin e qelbesirave,ne trillet e tyre duken qe bejne politike su rreale ne realitetin qe jemi . Kur flisni per non grata na vjen per te vjelle si ter, mbasi fallsiteti, komploti e anti Berishizmi me korrupsionin deri tek CIA, Amerikane eshte veper qe Rama duhet arrestuar,denuar, pa ia permendur njizet perqindeshat si krye bashkiak, por e renda per kete pushtet, iu vune edhe akuzat e zv kryeministrit te arratisur, se me incerinatoret, Rama merr njizet perqindeshin ne off shor.Andaj bastarde te paguar, pa horizont politik e demokratik, mos krahasoni nji ,,non grata te stisur, me krye banditin Rama.Bejani qejfin vehtes me lajka, e enderra gomari se me nofkat e sulmet banale te goje, laps qelburit patronazhiste, demokratet do dijne te cajne ne synimet e idealeve tesaj, qe sot kodoshet, bijte e kurvit i kane perdhosur e deformuar demokracine.Per ket, e shumu nga skandalet e kodosheve, populli do i bashkohet opozites, sepse edhe me mire do te jete jeta e ardhmeria e tyre Me bandite, mashtrue, vjedhes, korruptues Europa kurre nuk na pranon.

 15. LISTA e vitit 1988: Tropoja, Erseka dhe Saranda me nivelin më të lartë të spiunëve të sigurimit gjatë komunizmit,salih berisha ne liste.Maloket ne qytet,kombi ne rrezik permanent.

 16. Po nga do jeshe ti ore bire kurve qe vazhdimisht me te njejten fyerje whprehesh.Mos te duket vehtja diamant i gjetur ne gjerizin e rilindasve.O i biri i morrit kuq, kodosh,akoma l pa mendeshem, pa tru, qen bire qeni, percarie e ofendime degjohen ngati ore kejysh kurvi.Po vjen koha e mbylljes se gjerizeve, e te shpetojme nga ju, krimba te halese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *