• |
ide | kryesore

Paloka në Kuvend: Kur të vijë dita, era shur*ë do të vijë

Lajme, Të funditDeputeti Edi Paloka, në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, u shpreh se fundi i kryeministrit Edi Rama, do të jetë ai i diktatorëve.

Paloka: Në -91 isha në grevë. Nga një televizor ndiqnim cbëhej në Tiranë
Më tej erdhën qytetarët që kishin tërhequr diktatorin zvarrë, doja të bëja foto me copat e diktatorit. Nuk arrita sepse i kishin copëtuar dhe i kishin përmjerë dhe qelbte erë.

Ky që mendon sot se është i fortë se ka arrestuar Berishën dhe ka përjashtuar opozitën, ta ketë të qartë se nuk e di se kur por jam i sigurt se kur t’i vijë dita edhe ai era shur*ë do të bjerë. Edhe ju që i shkoni pas mendoni fundin që do t’i vijë.

Zonja Nikolla, ky nuk është Parlament. Vetëm pamja flet boll për ata që duan të shohin e të dëgjojnë. Nëse ju gënjen mendja se kështu do të ecni në rrugën tuaj, e keni gabim.8 Comments

 1. Flamur Noka imiton ballistët
  “Kur zbardhi një ditë” filmin pa ngjyra
  Ku trimat e Selfo Qorrit këmbëkryq
  I hedhin miell sho-shoqit në fytyra.

  Flamur Noka trim mbi trima
  lufton me një pako miell
  ia hedh në fytyrë gardistit
  jo natën, por ditën për diell.

  Gardistit si qengj i urtë
  i është zbardhur fytyra krejt
  ndërsa më tutje ca të tjerë
  bëjnë foto shpejt e shpejt.Pse u zgjua paloka,gazi gei dhe noka jan pol pozishen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *