• |
ide | kryesore

Asamblea Kombëtare/ Ruçi vjen i vetëm, Gjiknuri dhe Ditmir Bushati mbërrin së bashku

Lajme, Të funditKanë ardhur pamjet e para nga Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste e cila pritet të nisë pas pak minutash.

Në nisje të asamblesë janë parë disa nga figurat kryesore që kanë mbërritur në mbledhje.

Në sy ka rënë ish-Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi i cili është parë të vijë i vetëm. Më pas ajo që ka rënë në sy është se ish-Sekretari i Përgjithshëm Damian Gjinknuri është parë të vijë i shoqëruar me Ditmir Bushatin.12 Comments

 1. si denoncim brenda llojit apo familjes politike, akuzat e Ahmetaj ishin shumë larg impaktit që ka patur në publik vidiopërgjimi i Ilir Metës nga ish Ministri i partisë së tij, Dritan Prifti, në vitin 2010.

  1. Ha mut ha, jetohet dhe pa edi ramen e rrot kari qe rrezik nuk ke bu te hash ne shpi . Shqiptaret e kane tregu qe jane popull dele .

 2. Ditmir Bushati eshte njeriu me perendimor i kesaj mbledhje sot.
  Bejeni kryetar dhe shpetoni ftyren o mav(r)inj!

 3. Komentues i ores 11.o8. Nuk ka pasur impakt sepse ne radhe te pare keta kane fut drejtesine

  plotesisht ne dore e cila jo vetem nuk kerkon prova te vjedhjeve masive qe ben rilindja por edhe

  kur keto prova jane sheshit mundohet me gjithe menyrat per ti fshehur ato.

  Se dyti- ajo qe tha Ahmetaj nuk tingelloi si dika e re ne veshet e publikut, nuk i shtoi dicka te

  re ndonse kjo vinte nga srtofulla e mafies qeveritare. Nuk tingelloi si dicka e re sepse populli

  e dinte dhe eshte i bindur plotesisht tashme se qeveria e rilindjes nuk eshte gje tjeter vecse

  nje bande kusaresh qe vjedh me te gjitha menyrat qe ka ne dore. Mirepo populli e perjeton

  ne menyra te ndryshme kete vjedhje. Populli socialist qe eshte rreth sofres se pushtetit perfiton

  ne mos thela ,te pakten nuk mbetet pa therrime qe i mundesojne mbijetesen dhe eshte dakort

  me keto vjedhje qe rendojne me se shumti tek populli opozitar. Kurse populli opozitar mbi te cilin

  rendon e gjithe pesha e pushtetit dhe e vjedhjes e korrupsionit edhe pse eshte i vetedijshem se

  cfare po i ben ky pushtet plotesisht armiqesor ndaj tij, nuk po gjen menyrat e organizimit e reagimit

  per tu cliruar nga prangat e ketij pushteti dhe per tu cliruar po gjen menyren me te lehte, ate te

  ikjes pa kthim. Keshtu qe kjo bande gjakataresh e kusaresh qe erdhi ne vitin kobzi per Shqiperine,

  ne vitin ee larget 1944 me sa duket do te dale fituese mbi popullin shqiptar dhe do tia arrije qellimit

  strategjik per ta shperbere Shqiperine.

 4. Mos u merrni me gjerizin e mbetjeve te morrave te kuq, qe larvat e mbetjes se shoqerise demokratike mblidhen vetem si krimba, e figure se aty tashme cthohet, e behet, e vendos vete Enveri diktatori ri, Rama.Por le ti a numurojme e denoncojme shkeljet e makuturine e tyre, qe si shpirte merres, as duan tia dine per popullin e demokracine.Kjo, per kete te protestohet, proteste qe vetem nje popull i ndergjegjeshem, demokrat di ta beje per realizimin e aspiratave qe fatkeqesisht i ka humbur gjate kesaj kohe te sundimit e pushtimit nga bijte e kurvit.

 5. Në datën 14.12.2021 Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka dorëzuar një raport prokurorisë së Tiranës ”për referimin e veprës penale” duke kërkuar ”fillimin e procedimit penal ndaj subjektit ”Qendra per informim të hapur” me perfaqesues ligjor shtetasin Clirim Peka, pasi lindin dyshime se ka kryer veprën penale ”fshehje e të ardhurave” e parashikuar nga neni 180 i Kodit penal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *