• |
ide | kryesore

Rama hesht për Ahmetaj/ Nuk i’u përgjigj asnjë pyetje për akuzat

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama nuk iu përgjigj asnjë pyetje në lidhje me deklaratat e ish-zëvendësit të tij, Arben Ahmetaj.

Në fillim të mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, Edi Rama foli për gazetarët, duke mos iu përgjigjur asnjë pyetje që lidheshin me intervistën e Ahmetajt.

“Është një mbledhje pune, raportimesh dhe diskutimesh në lidhje me hapat e tjerë në funksion për të riorganizuar Partinë Socialiste”, tha Rama. Kur u pyet nëse kishte kërcënuar ish-bashkëpunëtorin e tij, Rama vijoi “Partia Socialiste është në një proces jashtëzakonisht të rëndësishëm dhe jemi të vetëdijshëm për hapjen e Partisë për të gjithë ata që kanë dëshirë të kontribuojnë. Nuk kemi sot asnjë plan për të bërë ndryshime. Jemi sot këtu për të bërë një analizë”.11 Comments

 1. Ni serb apo grek te ishte ne vend te palloshit ,nuk besoj vendi do ishte me keq…kush e pruni kete njeri pa pike karakteri …ai Zot qe e fali e vrafte.!

 2. I hiku goja llafazanit, por harron qe heshtja eshte aprovim.Mos harroni se me aredhjen e sekretarit te shtetit Amerikan, nuk do ti shtohen,akuzat, qe ne te vert jane, katerciperisht qe e vertetojne qe ky eshte koka mafies, e andajper te mos informohet, apo degjoi emisari me shume akuza i esht mbyllur bucja.Dridhe like, por po te vjen fundi.Shkelqimi dhe mjerimi i kurtizanes, Rama.

 3. Komentues i ores 12.13. Jo shkelqimi dhe mjerimi i kurtizanes Rama, po mjerimi i kurtizanit popull

  qe i jepet cdo hamshori qe pasi e pallon, e vjedh dhe i jep shqelm bytheve dhe e largon nga atedheu i vet.

  1. 12:13 më së e vërtetë.
   Problemi është se nga populli kurtizane ishin një pjesë e mirë intelektualësh dhe gjoja liberalë që bënin e bëjnë akoma mbrojtësin e Ramës dhe që bënin oponencë gjoja kundër “autokracise e kultit të individit” të Berishës.
   Që për fat të keq dhe shumë demokratë,sidomos biznesmenë që kishin bërë pazare me Ramën dikur në bashki dhe duke u bërë kryeministër do bënin akoma dhe më shumë!!!
   Dhe tani “liberali Rama” i anti “autokracise e kultit të individit” të Berishës u kthye në një diktator, sepse i korruptuar e hajdut ishte që në fillim të 90.

 4. Krejt jan fajtor kurse ky derrrrrrrrrrrrrr krimineli qelibar i pafajshëm si akullorja e Dursit Gjushi zgjohu o popull e hiqeni zvarë këtë qelbësirë antishqiptar

 5. Krejt jan fajtor kurse ky derrrrrrrrrrrrrr krimineli qelibar i pafajshëm si akullorja e Dursit Gjushi zgjohu o popull e hiqeni zvarë këtë qelbësirë antishqiptar

 6. Në datën 14.12.2021 Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka dorëzuar një raport prokurorisë së Tiranës ”për referimin e veprës penale” duke kërkuar ”fillimin e procedimit penal ndaj subjektit ”Qendra per informim të hapur” me perfaqesues ligjor shtetasin Clirim Peka, pasi lindin dyshime se ka kryer veprën penale ”fshehje e të ardhurave” e parashikuar nga neni 180 i Kodit penal.akuza pa treguar asnje dokument,po te pergjigjej e ben benin dixhital te salihut te kete vlere

   1. THJESHT RAMA LESHOI SHURRE NGA GOJA SI PERGJIGJE PER GAZETARET !!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *