• |
ide | kryesore

Zbulohen gjendja shëndetësore e Kate Middleton pas operimit

PaparazziKate Middleton, Princesha e Uellsit, është larguar nga Windsor për herë të parë që nga operacioni i planifikuar i saj në bark, dhe një mik tha se ajo është “në shërim”.

Pasi kaloi dy javë në Klinikën e Londrës për procedurën e pazbuluar, ajo tani është në një pushim me Princin William dhe tre fëmijët e tyre në Sandringham.

Mbreti Charles është gjithashtu në Sandringham pas trajtimit të tij të parë të kancerit.

Çështjet shëndetësore të Kate dhe Charles kanë krijuar një krizë për familjen mbretërore, me Charles që u diagnostikua me një formë të pazbuluar të kancerit pas trajtimit fillestar për një prostatë të zgjeruar.

“Catherine po shërohet mirë”, tha shoqja e Middleton për Daily Mail.

“Ajo po priste me padurim një pushim dhe do të jetë në gjendje ta bëjë atë me lehtësi në Norfolk, ndërsa fëmijët qëndrojnë me William.”

Ndërkohë, Kinsey Schofield, mikpritëse e podcast-it To Di For Daily, tha për Fox News Digital se ajo  ka qenë e qetë dhe ka qëndruar në shtëpi.

“Kam dëgjuar se Princesha e Uellsit u është përgjigjur emaileve, por gjithçka është strukturuar në mënyrë që ajo të mos jetë e mbingarkuar ose e shqetësuar ,” vuri në dukje Schofield.

“Kate nuk është shkelëse e rregullave. Ajo do të ndjekë urdhrat e mjekut, por do të angazhohet kur të jetë e mundur, kështu që nuk ndihet prapa.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *