• |
ide | kryesore

Samiti i Ukrainës në Tiranë, Zelenskyy për herë të parë në Shqipëri më 28 shkurt

Lajme, Të funditSamiti për Ukrainën që do të zhvillohet në Tiranë do të mbahet me 28 shkurt. Në këtë samit do të jetë i pranishëm edhe kryeministri ukrainas, Volodymyr Zelenskyy.

Kjo vizitë e tij do të jetë për herë të parë në vendin tonë. Ka qenë vetë kryeministri Edi Rama që paralajmëroi nga Shkupi samitin dhe vizitën e Zelenskyy në Tiranë.

Një ditë më pas më 29 shkurt do të priten liderët e Ballkanit Perendimor. Fokusi i takimit mësohet se do të jetë rrugëtimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Europian, ku pritet të diskutohet për objektivat e vendosura nga unioni për vendet e Ballkanit, si edhe krijimin e themeleve për hapat e ardhshëm në zbatimin e Planit të Rritjes dhe avancimit të bashkëpunimit dhe ndërveprimit me Komisionin Europian.8 Comments

 1. Show teresisht i panevojshem qe nuk e kane bere as shtete tjera .
  Jo vetem qe populli shqiptar ketu nuk perfiton asgje , por eshte humbes

 2. EDI RAMA NJE PROVOKUES I REZIKSHEM ! FAMILJEN E TIJ E CON NE PARAJSAT FISKALE PO POPULLIN DON TA PERVELOJE SI SADIST QE ESHTE!! PO JU CON NE TE SEMES O SHQIPTARE! thotë:

  SIMITJA E PERVELUAR E UKRAHINES NE TIRANE ?DERI TANI EDI I SURRELIT KA LUAJTUR ME ZJARRIN. TANI. LUAN. ME FLAKET ! KU D ON TJA DIJE PER POPULLIN DO TA COJE NE TE SEMES. NJE POPULL TE TERE !!!

 3. Mblidhet samiti i Ballkanit per Ukrainen, d,m,th,me qe Amerika ia nderpreu ndihmat, Zelenski kerko nga Ballkani.

  1. Mbushur vendi me moterqiraj.
   Ariqen ahmetaj do vij ti qi grate dhe motrat patronazhiste me dildo zelenski levinski.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *