• |
ide | kryesore

Me drogè nga Austria në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Arkiva, Lajme
ItaliDy shqiptarë të moshës 26 dhe 54 vjeç janë arrestuar nga policia italiane pasi kanë importuar kokainë dhe hashash në Romë.

Operacioni përfundoi mbrëmjen e djeshme me sekuestrimin e 10 kilogramëve drogë, 18 mijë euro cash dhe arrestimin e të dy shqiptarëve, ndërsa mësohet se baza e trafikimit të lëndës narkotike ishte një garazh në zonën Aurelio Val Cannuta.

Dy shqiptarët u kapën teksa vinin nga Austria me ngarkesën e drogës e cila u sekuestrua nga efektivët.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *