• |
ide | kryesore

Protesta e 20 shkurtit/ Opozita nis mobilizimin në bazë, takime në Mat

Lajme, Të funditProtesta e planifikuar e opozitës që do të mbahet me 20 Shkurt në Tiranë, ka bërë që të vihen në lëvizje strukturat në bazë.

Çlirim Gjata zhvilloi një takim me strukturat drejtuese në Mat për t’i angazhuar ata në protestën kombëtare të 20 Shkurtit. Gjata tha se këto takime po vërtetojnë se opozita është më e bashkuar se kurrë për të luftuar kundër qeverisë. Sipas Gjatës, ka qenë bashkimi i Partisë Demokratike ai që ka trembur Edi Ramën, me urdhër të të cilit SPAK vendosi në arrest shtëpie ish-kryeministrin Sali Berisha.7 Comments

  1. Po si vijne ne pushtet keta qe e kane besueshmerine zero. Gazi thoshte qe une largohem nga politika po fitoj Berisha, Gjekmarkaj dhe Salianji thonin te njejten gje tani na bejne moral per bashkim. Po kush i beson keta pisa. Muli thoshe qe Gazi eshte pederast.

  2. Korreshi: Më vjen ta rrah Edi Ramën! S’ka problem që është i gjatë, se unë hipi nëpër karrige.maloket e fushes dhe te malit ju shtua dhe shpellkar si ky lolo Kar Rreshi,maloket ne Qytet,Kombi ne rrezik.

  3. Paska vajt ne Mat me mobilizuar demokratet djali i Rustem Gjates qe ka denuar njerez per bindje politike. Ka qene nje gjyqtar i zellshem i diktatures dhe i biri na fton per proteste. Ku ka rene PD.

  4. Eh mo Sali Berisha cfare i bere PD qe e percave dhe mblodhe keta lloj palacosh ne PD. Edhe ne varre demokratet e ndershem kane me te kerkuar llogari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *