• |
ide | kryesore

Berisha: SPAK ka biseda të Veliajt në WhatsApp për vjedhje tenderash

Arkiva, Lajme, Të fundit
BerishaIsh-kryeministri Sali Berisha bëri akuza të forta për korrupsion për kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj në fjalën e tij nga dritarja për protestuesit pranë banesës së tij mbrëmjen e së dielës. Berisha tha se e gjithë qeverisja është përfshirë nga korrupsioni, por SPAK nuk e heton.

“Prej më se 3 muajsh janë kapur të gjitha bisedat e firmës “5D” në grupin e Whatsapp. Në këto biseda Erion Veliaj jep urdhra të prerë: “Vidhni kaq dhe vidhni aq. Merrni kaq dhe merrni aq me tendera, bëni këtë dhe bëni atë”. Çfarë bën Damani? Është bërë avokat i tij. SKAP-i mbron krimet horror që këta qeveritarë kryejnë me vjedhjet e njerëzve më të varfër në Europë” – tha Berisha.

Ai tha se qeveria angazhoi mafian për të goditur opozitën.

“Opozita u sulmua barbarisht si askund tjetër, mafia më e fuqishme e botës u kontraktua për të shkatërruar opozitën shqiptare. Qeveria me në krye, kryehajdutin e kombit bëri gjithçka që vendi të ishte pa opozitë.

Por të gjitha këto dështuan. Sot opozitë jeni ju, opozitë janë qindra e mijëra shqiptarë të cilët bashkohen me ju, me 20 shkurt për ti dhënë ndëshkimin e merituar atyre të cilët donin një Shqipëria pa opozitë, atyre të cilët asgjësuan çdo hapësirë për opozitën” – tha Berisha që akuzoi Ramën se ndan paratë me klane kriminale.

“Jeta juaj përkeqësohet sepse Edi Rama transporton me avionin e tij, me 140 fluturime në 18 muaj, shumat përrallore të parave tuaja. Sepse Edi Rama sikur të mos ekzistoni kërkon të përvetësojë miliarda me portin e Durrësit. Sepse Edi Rama ndërton 1 kilometër rrugë me 20-24 mln euro, ndërkohë që të tjerët e ndërtojnë me 1-2 milionë euro. Sepse Edi Rama ndan pasurinë me klanet e krimit.

E ka shndërruar Tiranën, qytetin e bekuar, në lavatriçen më gjigante të drogës dhe krimit në botë. Ja kalon dhe Bogotas dhe qyteteve të Amerikës Latine. Nuk ka qytet tjetër në të cilin, nuk gjendet qytet tjetër në botë që të ketë 50 mijë apartamente bosh dhe çmimet vetëm të rriten” – tha Berisha.

Akuzave nuk u shpëtoi as SPAK-u.

“Njëlloj si në diktaturë ka vendosur nën kontroll të plotë dhe total, atë që e quajtën drejtësi të re, drejtësinë e krimit, drejtësinë e turpit, shëmtimë më të madhe, monstrën më të madhe pas rilindjes, që ka krijuar rilindja. Drejtësinë që e kontrollon në çdo qelizë, Edi Rama. Ka vetëm një rrugë, revolta popullore, revolta qytetare. Të ju pyes unë ju?

A nuk i kapëm hajdutët me presh në dorë, duke vjedhur vota në dosjen 339-184. A nuk po flisnin banditët për vjedhje votash, a nuk po jepnin urdhër për vjedhje votash, nga Edi Rama tek Vangjush Dako. Më thoni, a ekziston një akuzë nga SKAP-i i partisë për këta kriminelë elektoralë?
Atëherë çfarë mbetet për ne? Mbetet revolta, revolta, revolta dhe vetëm revolta. Ose ne duhet të votojmë të lirë dhe qytetarët të vendosin me vullnetin e tyre për qeverinë që duan, ose duhet të jemi të gatshëm për çdo sakrificë. Ai që prek votën duhet të marrë atë që meriton.

Çdo qytetar që varfërohet, që i shkatërrohet vendi i punës, që i ikin fëmijët nga vendi për shkak të pamundësisë ekonomike, varfërisë, skamjes, sepse vidhet, vidhet dhe vetëm vidhet nga qeveritarët, pret që drejtësia ta mbrojë. Po çfarë ndodh? Drejtësia e kontrolluar nga Edi Rama, merr llokmat dhe bën drejtësi me porosi, për atë që i thotë dhe atë që do” – tha Berisha. ©LAPSI.al6 Comments

  1. Faleminderit për qëndresën doktor dhe që vë në dukje realitetin e frikshëm në vend duke thënë vetëm të vërteta!

  2. JU FTOJ TE VLERSONI RALITETIN NDAHENI ME PROBLEMET DHE ORJENTOHENI NGA ZGJILLJET NE BURIM TE ZGJILLJEVE HAKUN RESPEKT PER TE GJITH thotë:

    I NDERUAR ,KRYETAR ,, NUK JAN SUKSES ME FJALET PASI I PERMBYSEN VEPRAT,PO SU THA E VERTETA ME VEPRA NUK CLIROHEMI NGA PADREJTESIJA,,,SIKUR TE GJITH NJERZIMI SOT TE MBLILLESHIN NE NJE FUSH TE GJERE ,DHE SEJCILI TE FLISTE CFARDO QE TE DESHIRONTE, TE GJITH DO KUNDERSHTONIN NJERI TJETRIN DHE SEJCILI NDRYSHE DO MENDONTE NDRYSHE DO TE FLISTE DHE NDRYSHE DO VEPRONTE, ,PSE NDOLL KY RALITET PO SEPSE ,KUR NJERZIT NUK MBESHTETEN TEK E VERTETA SI DOMOSDOSHMERI HAKU POR PJESA ME E MADHE MBESHTETEN TEK EGOJA PER PUSHTET PARA SEJCILI DON TE KET GJITHCKA TE TIJEN SEJCILI TE DAL I PARI PA ASNJE VLER ,MENDOJN TE KAPIN FLASIN PERSHTATSHEM DHE VEPROJN INTERESIN ,KJO KATEGORI NUK KAN ASNJE VLER DHE SKA LIGJ AS TEKNOLOGJI QE I KONTROLLON AS DISIPLINON PASI KUSHTON PA LLOGARI ,POPULLI SHUMIC KUR BEHET SI PAKICA SHTET ATEHER ,DEFAKTO PRAKTIKISHT ESHTE HYRJA NE KAPITULLIN E VET SHKATRRIMIT,ESHTE VETEM CESHTJE KOHE ,SE SI VEC ZOTI E DIN ,KA VEND PER SHUM PYETJE DHE PERGJIGJE ,POR CDO ZHVILLIM KA AUTOR AKTOR PERGJEGJSE TE TIJE ,EDHE KETO ZHVILLIME ,QE NDOLLUN KA SHUM AUTOR DHE AKTOR, QE KAN PERGJEGJSI QE TASHME DO TJU KTHEHEN NE LLOGARI,AJO QE ESHTE KAPITULL NE KET MOMENT ESHTE A KA SHPETIM DHE SI ,,SHPETIMIN E KA KRIJUAR ME SISTEM FUNKSIONI UNIK I MALLI ZOT DHE ME FJAL E GJENI NE SHPALLJEN HYJNORE QE BURIMET I KENI NE DOR TE GJITH PER TI KUPTUAR ANALIZUAR DHE ORJENTUAR ,ME NJE FJAL HAKU PER GJITHCKA APO ME SHUM FJAL DOMOSDOSHMERI DHE PERGJEGJSI,U MUNGON VETEM ANGAZHIMI ,PASHA ATE QE NE DOREN E TIJE NDOLLET SHPIRTI IM DHE I GJITH NJERZIMIT KUR SHOH DHE DEGJOJ ZHVILLIMET KOHORE TRISHTOHEM ,KUR SHOH SE SI TE GJITH DUAN VETEN DHE NJE PJES E MADHE NJERZORE ME GJYMTYRE ANGAZHOHEN KUNDER VETES ,SEPSE I MADHI ZOT E KA KRIJUAR ANGAZHIMI SEJCILIT TI FUNKSIONOJN NESE MMMMMMMMMME DREJTESI HAK NDAJ GJITHCKAJE PER VETEN DOBI SHPERBLIN DHE NESE PADREJTESI KUNDER VETES TIJE ME NDESHKIM NESE NUK PENDOHET DHE NESE NJERZVE SJU KTHEN HAKUN ,NESE DIKUSH MENDOJ SE MUND TE BEJ EGON LIGJ INTERESI ,DHE TE VERTETEN VETEM TA FLAS SUNDIM ME DY STANDARTE ,PERBAK KA NJE SISTEM KLRIJIMI QE FU NKSIONON SIPAS SHPALLJES HYJNORE JO DESHIRES NJERZORE,ME MAS ,DHE KY REFLEKTIM IMUNITETI NDERNJERZOR DHE NDERGJALLESOR BEHET ,NE NJE MOMENT NDESHKIM PER TE GJITH NESE NUK REFLEKTOJN DREJT OSESE PER AUTOR DHE AKTOR,ZOTI I KA LEN HAPUR PORTAT E MESHIRES ZGJILLJEVE DHE SHPETIMIT HAPUR PER TE GJITH ME PERJASHTIM TE ATYREVE QE NUK DUAN , DHE ATO QE SDUAN ,JAN ATO QE NUK MENDOJN FLASIN DHE VEPROJNE DREJT SI THOT ZOTI MADHERISHEM ME HAK,NUK ESHTE E DREJTA IME AS TE BEJ AVOKATIN AS GJYKATESIN PER ASKEN VETEM SE TE GJITHEVE TJU KUJTOJ ,KINI FRIK ZOTIN LARGOHUNI NGA PADREJTESIJA SE ZOTI FAL SHUM ESHTE MESHIRUES PER TE PENDUARIT ,DHE NDESHKON ASHPER ZULLUMQARET KOKFORT,NJE POPULL NE RRETHANA TE NDRYSHME MUND TE PUSHTOHET POR JO SUNDOHET ,PASI AI U KRIJUA NGA E VERTETA KA TE VERTETEN NE GENE E NDJEN ATE,DON VETEN TE DREJTEN HAKUN PER VETE DHE SPRANON PADREJTESIN TI BEHET ,E KA NE SISTEM FUNKSIONI IMUNITET INSTIKT MAS ETJ E KA NE LOGJIK GJUHEN E KOMUNIKIMIT PAVARSISHT RACES,DIN TE DALLOJN FJAL PER FKJAL TE MIREN NGA E KEQA, TE KUNDERTAT, KUSH SHPREHET DREJT DHE VEPRON KEQ IDENTIFIKOHET SI MASHTRUES PAS CDO ANGAZHIMI TE GJITH ANALIZOJN SHKAQET E HUMBJES APO TE SUKSESIT KRIJOJN PERVOJ DHE VET ORJENTIM ,POR GJITHCKA KA KOHEN E VET SE PAS KOHE KA KOSTO PER TE GJITH E VERTETA FUNKSIONON PA KOSTO, MOMENTALISHT ,NESE KA SHQIPTARE QE NDJEN DHE DON HAKUN E VET SHPETIMIN E VET TE BINDET SE I MADHI ZOT JA KA GARANTUAR TI FUNKSIONOJNE SI PRITSHMERI VETEM DUKE JUA REPEKTUAR DHE DASHUR DHE TJEREVE SI VETES ,ZOTI JUA SPJEGON ME MIRE NE LIBRIN HYJNOR ,DIETARET E ME RRALL ,KY POPULL KA NEVOJ PER FAZ KUPTIMI PENDIMI DHE PAJTIMI KOMBETAR, PER TE KRIJUAR MUNDESI QARTESIJE GJALLERIJE UNITETI SIGURIJE ZGJILLJE SHPRESE MBASI BAZHKIMI BEN FUQIN ,ZGJILLJEN,PAS KESAJ KA NEVOJ ZHVILLIMI TE MENDIMIT ,PERMES ORJENTIMIT ADEKUAT TE FORMIMIT ,KONKURENCES SUKSESIT PERSOSMERIS SE CILESIS VLERAVE KU PER TE NJEJTAT TE ZGJELLIM SIPAS NEVOJES NE PARSHTATJE ME MUNDESIT NE CDO KUPTIM KY ESHTE FORMATI QE SJELL KONKURENC DHE EKUJLIBRA ,PAQE DHE ZGJILLJE HAKU PER GJITHCKA BESIMI NE ZOT MBASI NE NA LA NE DOR DESHIRAT ANGAZHIMET DHE VETEM AI JEP SUKSESIN ,JU FTOJ TE GJITHEVE NDALUNI SE GENJYERI KET POPULL ME ZHVILLIMIN E FILOZOFIS SE FJALES PASI ESHTE TEORI BOSHE QE I HUMB TE GJITH,KJO QE PO JU GRABITET NJERZVE SHKATRRON NJERZIT NUK ESHTE ASGJE ME ATE CFAR KAN NJERZIT NESE ZHVILLOHET MENDIMI FJALA DHE VEPRA MIRE ,DUKE LLOGARITUR DOBIN ME TE MADHE SE DEMIN PER SHUMICEN ,PASI HAKU BEN ORJENTIM TE ENERGJIS POTENCIALE NJERZORE KU VETEM 3 PERQIN ZHFRYTEZOHET PO SIKUR TE ORJENTOHET ZHVILLIMI MAKSIMUMIT , ZGJILLET CDO PROBLEM PLUS QE AVANCON PERSOSMERIJA CILSIS JETES ,JU VERTET SI KLAS POLITIKE NGA ,PA AFTESIJA APO KEQDASHJA POPLLIN SHQIPTAR BASHKE ME VETEN TUAJ PO E VETSHKATRRONI VETVRISNI ,KJO QE SHOH ESHTE VETSHKATRRIM VETVRASJE PA NEVOJ JU LUTEM NDALONI KET FORM FUNKSIONI TE DESHTUAR QEVERISJE ,SE NESE SE NDALONI JU DO TA NDALOJN VET I MADHI ZOT ME FUQIN E TIJE PERMES SISTEMIT UNIK NDERGJALLESOR REFLEKTIM EKSTREM IMUNITETI DUKE SHKAKTUAR VETPASTRIM TE IMPONUAR POR KJO ESHTE E DHIMBESHME PER TE GJITH PASI NDESHKOHEN ,HIPOIKRITET DYFTYRESHIT ZULLUMQARET KOKFORT KUSH VERTET DON VETEN ,LE TI JAPIN HAKUN GJITHCKAJE SIC E KERKON PER VETE KY ESHTE CELSI ZGJILLJEVE DHE SHPETIMIT SIC THOT I MADHI ZOT JO EGOJA JON

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *