• |
ide | kryesore

Avioni me 106 pasagjerë përplaset me pajisjet e pistës, dëmtime serioze në mjetin fluturues

Lajme, Të funditNjë incident që fillimisht ka shkaktuar shqetësim tek pasagjerët ka ndodhur në aeroportin e Beogradit, kur një avion i një kompanie greke është përplasur me pajisjet e pistës.

Në veçanti, një aeroplan grek me 106 pasagjerë në bord pasi goditi pajisjet e pistës dhe pësoi dëmtime serioze pak pasi u ngrit nga kryeqyteti serb, u kthye i sigurt në aeroportin e Beogradit.

Avioni operon nën Marathon Airlines greke, por mban ngjyrat e flamurit serb.

Avioni u ngrit në orën 16:39 me orën lokale të së dielës. Gjatë nisjes, pjesa e majtë e avionit u dëmtua rëndë kur goditi pajisjen e uljes së pistës përballë, e cila ndodhet pranë një autostrade.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *