• |
ide | kryesore

Bardhi për bashkimin me Berishën: 2 vjet kërkova një lider të ri të PD, por dështova

Arkiva, Lajme, Të fundit
bardhiKreu i grupit parlamentar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i ftuar në “Open” në News 24, tha se në një betejë 2-vjeçare kishte luftuar por një lidership të ri të kësaj partie, por koha tregoi se kishte qenë minorancë.

“Kam bërë betejë afërisht 2 vite për të kërkuar një lidership të ri brenda Partisë Demokratike, betejë të cilën e kam besuar si rrugën më të mirë për ta forcuar Partinë Demokratike dhe atë betejë e kam humbur. Ai mendim i imi ishte mendim pakice dhe sa kohë koha kalonte, detyra jonë është të ofrojmë zgjidhje dhe jo të qëndrojmë të ngurtë, kemi gjetur këtë udhë të bashkimit të Partisë Demokratike si premisa e parë nga ku duhet të ndërtojmë Parti Demokratike fituese dhe alternativë qeverisëse”, – tha Bardhi.

Të martën do të mbahet në Tiranë një protestë e thirrur nga Partia Demokratike, pjesë e së cilës nuk do të jetë fizikisht ish-kryeministri Sali Berisha, pasi ndodhet nën masën e sigurisë “Arrest shtëpie”, megjithatë pritet që ai të ndajë virtualisht një mesazh me protestuesit. Bardhi thotë se pavarësisht se protesta është thirrur nga PD, ajo është një protestë e qytetarëve. Ai tha se organizatorët e kanë një skenar mbi atë që do të ndodhë nesër, por sipas tij do të jenë qytetarët ata që do të vendosin se ç’do të ndodhë dhe sa do të zgjasë tubimi.

“Protesta është thirrur nga PD dhe opozita e bashkuar, por është një protestë e qytetarëve të cilët kanë mijëra arsye për të protestuar kundër Ramës. Do të jenë ata që do të vendosin çdo ndodhë dhe sa do të zgjasë protesta. Mos prisni të zbuloj sot skenarin sepse reagimi i qytetarëve nuk kontrollohet me skenarë. Ka një skenar por do të ndiqni gjithçka nesër.

Pres nesër që çdo qytetar që ka mundësi të jetë në shesh, do jetë aty. Opozita është e bashkuar, protesta nuk ka lidhje me bashkimin. Javën që lamë pas kishte akt të bashkimit në një fron të përbashkët të opozitës. Nuk është një protestë për PD. Figurat kryesore të PD do jenë në krye të përballjes. Qytetarët janë të lirë të shprehin reagimet e tyre” – tha Bardhi. ©LAPSI.al7 Comments

  1. “Ky edhe i ka premtuar që për ty marr Kallashin edhe i thotë nesër eja merr Kallashin. Baca dhe mund ta marrë por deri në wc ka leje të shkoj me të”.Ky Gei ka luftuar me bythe kavajsi dhe ne fund shkoje te njeriu i incestit ne Vicidol salih

  2. Bardhi nuk gjeti nje burre per lider te opozites, shume i sinqerte se duke e futur veten tek grate skishte ku ta gjente nje burre.

  3. Ti je deshtak o bythqir Kavaje Tani qe zgjodhe Salih Shpellen do deshtosh dhe me keq fillo qe nga dita e neserme me pordhesten “Madhe”

  4. Kur ske argumente, shan personin, jo eshte keshtu po ashtu, merruni me lloqe kavje, a thuaj se keni zbuluar nje exoplanet, qe bardhi eshte gei. Uroj qe te vije dita qe dhe ju te zbrisni nga pema, se jeta eshte sh e shkurter per ta jetuar si patronazhist

  5. Ka pak diversion artikulli, mbasi sot, per sot eshte jasht kohe, e kerkuar falje, dhe e harruar.Koherente eshte kuptimi i deputeteve qe bashkerisht, ne partine qe drejtonBerisha, jane shumica derrmuese w demokrateve, andaj ne demokraci shkohet pas saj.Se duan zuzaret, kodoshet patronazhisteqe te lehinme gjuhen e urrejtjes e shpifjes, le te gerhasin sa te duan, sepse e dine se ne cparti hajdute, droge, korrupsioni hajne buke si krimba pushteti qe po i dridhen kembet nga presioni opozitar.Populli thote,,Qente le te lehin, populli do caje perpara,, e ne krye te atij populli do jete PDja e opozita e bashkuar.HASMI LE TE PLASE . … .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *