• |
ide | kryesore

Jorida Tabakut i del “turpi”, shfaqet në protestën e opozitës

Arkiva, Lajme, Të funditNë protestën e sotme, të thirrur nga Rithemelimi është e pranishme edhe deputetja demokrate Jorida Tabaku.

Reporterët e kanë filmuar Tabakun teksa qëndron në Bulevardin “Deshmorët e Kombit” ku janë vendosur protestuesit pasditen e 20 shkurtit.

Deri më tani, Tabaku ka qenë kryesisht e tërhequr nga aksionet e ndërmarra nga deputetet e grupimit të Sali Berishës. Deputetja është shprehur se iniciativat e opozitës i mbështet por se është kundër metodës së zgjedhur për të bojkotuar seancat plenare apo edhe për t’i pamundësuar ato.

Megjithatë, ditën e sotme ajo ndodhet në protestë, ashtu siç është i pranishëm edhe grupimi i Gazment Bardhit, dhe anëtare të Partisë së Lirisë.

Në këtë protestë mungon aleati i Sali Berishës, Ilir Meta, dhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi.12 Comments

 1. FUNDI POLITIK ME TETVRASJE OSE RIKONFIRMIMI EKZISTENCIAL PERMES DOMOSDOSHMERIVE DOMOSDOSHMERISHT thotë:

  NE MOMENTIN ,QE GJITHCKAJE I JEPET HAKU QOFT SHTETI QOFT POPULLI NE MENYR TE NDERJELLT RIFILLON FUNKSIONI EKUJLIBER NDERGJALLESOR DHE NJERZOR NE MENYRE TE NDERSJELLT ASHTU SIC ESHTE KRIJUAR TE FUNKSIONOJN KY SISTEM UNIK DHE SPROV PER NE

 2. VETEM ME VEPRA HAK FJALES SE MIR I JEPET KUPTIMI E VERTET BESUSHMERI SI VIZION VIZION thotë:

  TE GJITH DICKA DUAN TE THOJNE PASI DICKA I RENON KAN NJE SHKAK ,POR ASNJERI SKA ZGJILLUR ASGJE PER AQ KOHE SA NUK THELLOHEN NE NDALIMIN E SHKAQEVE QE E DETYROJN TE REFLEKTOJN PASI ASGJE NUK VJEN KOT ,PA KUPTIM ,POR PER TE QEN TE SIGURT SEJCILI DUHET TE FILLOJN NGA VETJA VESET E KEQIJA DHE TE ZHVENDOSET NGA EGOJA PER TE GLLABLLUAR GJITHCKA TEK HAKU QE I PERKET BRENDA TIJE TE ZHVILLOHET DHE JUSTIFIKOJN PERGJEGJSIT QE ZOTI MALLERISHEM E NGARKOJ NE KETE BOT NE LIDHJE ME HAKUN NDAJ GJITHCKAJE

 3. Ua paska dalë Jorida!
  Paska marrë njëherë qëndrim,dhe pse me kokë ul qenka si për tu fsheh!
  Tani po që shpëtuam!
  Jorida sbën dot 6veta bashkë me i nxjerrë në shesh,paska bërë lajm se doli në protestë!
  Jorida nuk merr as votat e pallatit të vet,se ka zbyth veten sa herë duhej të mbante përgjegjësi!
  Ik anej goce nëpër Bruksel se atje ti japin votat ty

 4. “O sot o kurrë”, ironia e gazetarit: Sot i rruajtët…! Rama ra, ikni në shtëpi e i fusni një lugë kos…!E pame te gjithe sa e mbushi salihu gei bardhi e noka,tani futini nje masturbim familjar dhe 20 shkurtin tjeter hajdeni me shpellkaret e vegjel qe do lindin dhe jeni me shume.

 5. Asnjë nga deputetët e opozitës , të cilitdo grupimi apo partiçke, nuk ka qenë luftarake si znj.e nderuar Tabaku, në demaskimin e qeverisë së korruptuar të Ramës, veçanërisht për skandalin e saj më të madh, ate të inceneratorëve.
  E shoh të pavend cilësimin e Lapsit për te se “i doli turpi”, pa na skjaruar me fakte se për çfarë turpi bëhet fjalë.
  Ka mjaftuar kjo shashkë tymuese kundër saj, që militantët e niveleve të rrugës të hidhen me sharje të ndyra banale për te.
  E ku na qenka “krimi i saj i madh” ?
  Se paska mbështetjen e partnerëve ndërkombëtarë ?
  Mos duhej të ishte një politikane e mbështetur prej Vuçiçit e Putinit që të ishte në rregull ?
  Një ndër parimet themelore të demokracisë, është respektimi i lirisë së mendimit , sigurisht duke respektuar edhe lirinë e mendimit të tjetrit.
  Ajo që dënohet me forcë në parimet demokratike, është imponimi me dhunë i mendimit të dikujt tek të tjerët.
  Znj.Tabaku me sjelljen e saj ka demostruar se është kundër çdo dhune , të kujtdo qoftë, e njëkohësisht ka fshikulluar me forcë krimin e korrupsionin .

 6. Duke pare se te paret qe nuk kane turp e faqe jane qelbesirat e “maxhorances”, pse duhet te kete turp Tabaku. Ne fund te fundit eshte kethyer atje ku nisi kariera e saje. Me mire vone se kurre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *