• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës/ Berisha “i pranishëm” në tubim, çfarë pritet të ndodhë pasditen e sotme

Lajme, Të funditPasditen e sotme në orën 17:30 do të zhvillohet protesta e thirrur nga opozita, e cila do të mbahet para kryeministrisë. Ndonëse në arrest shtëpie, në protestë, ish-kryeministri Sali Berisha, do të jetë “i pranishëm” përmes një videomesazhi, i cili ose do të jepet live ose do të jetë me regjistrim. Gjithashtu mësohet se opozita ka marrë leje në polici për rreth 5 orë për zhvillimin e protestës.

Ndërkohë, Policia e Shtetit ka publikuar ditën e djeshme planin e masave të ndërmarra në kuadër të kësaj proteste. Sipas njoftimit, në terren do të jenë 1100 forca policie duke nisur nga ato të rendit, FNSH, Shqiponjat dhe Garda e Republikës.

Në gatishmëri pritet të jenë edhe forcat RENEA. Gjithashtu mësohet se do të bllokohen disa segmente rrugore dy orë para nisjes së protestës deri në përfundim të saj. Dyert e Kryeministrisë do të jenë të blinduara me veshje metalike, ndërsa përgjatë gjithë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” janë instaluar kamera me rezolucion të lartë.

Segmentet rrugore që janë të bllokuara: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.11 Comments

 1. Me vjen per te qeshur kur lexoj se Rama ka vene 1100 police kunder popullit opozitar

  qe po proteston ndaj regjimit me te keq aq Shqiperia ka njohur ndonjehere.

  Ndaj nje populli qe nuk di ceshte guzimi, ceshte vetemohimi ne emer te lirinse, per cfare

  i duhen policet, ata edhe para nje polici tremben. Nje popull qe ka ndenjur 500 vjet nen

  pushtimin otoman dhe vetem kur te huajt jane kujtuar te formojne nje shtet shqiptar eshte

  shpallur pavaresia, nje popull qe ka ndenjur 45 vjet i shtypur nga komunizmi dhe nuk ngriti

  krye edhe kur i kane marre bagetin dhe ua kane thare buzet e femijve per nje pike qumesht

  cfare pret prej ketij populli. Nje populli qe u hedhin gaz helmues ne 5 te mengjesit ne shtepi

  dhe pastaj i futin fadromat dhe i bejne shtepine rrafsh me toke dhe nuk reagon, si mund te

  reagoje per mohimin e komisioneve hetimore ne parlament apo drejtesine e kapur. Nese do

  kishte reagim te vertete nuk ka nevoje te jene 100 mije vete ne shesh, do mjaftonin edhe

  500 vete.

  1. O car.. Leri vjershat.
   Se nuk i plas askujt te kexoj deshirat e tua.

   Kur do ta kuptoni. Se na plaset…

   SALIUN E URREJM ME SHPIRT E ME ZEMR.
   DHE KETE URREJTJE TONEN, E PERDOR RAMA. DHE DO JET NE PUSHTET SA TE JET SALIU GJALL.
   RAMES JA BEJM KABULL CDO SKANDAL (kujdes) ME VJEDHJE.
   DHE VETEM KERRMA SALI MOS TE KTHEHET ME.

   DHE KETE MENDIM E KA SHUMICA DERRMUESE.

   JU JENI NJE PAKIC. QE NUK NA IMPONONI DOT, DASHURIN PER KERREMN.

   ME THJESHT SE KAQ NUK TA SHPJEGOJ DOT.

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Po, pikërisht këtë thotë ai që ti idiot i bën replikë, pra ti shumica e popullit-hale shqiptar bar hani dhe edvinin nuk e ndërroni me një tjetër, ashtu siç bënë gjyshërit e baballarët tuaj debila për 45 vjet dhe ju për 11 vjet.

    pra ideja ëshë shumë e thjeshtë, që jemi aq popull hale ssaqë nuk mund të rrëzojmë një langaraq si edvini edhe kur ai pret që ta rrëzojnë me dhunë, prandaj edhe iku në Turqi, por ne presim amerikarët të na e heqin lakun!

 2. O burra te dalim ne protest kunder rregjimit. Te dalim per te mbrojtur sekretarin e partise se punes Sali Berishen. Rrezuam nje statuj te komunizmit dhe tani te ngrejme nje statuj tjeter komuniste.

 3. E VERTETA ESHTE FJAL E MALLE ,PASI KA NE TE HAKUN PER GJITHCKA ,UDHEZIM PER GJITHCKA ,QE SJELL QARTESI GJALLERI SIGURI ZGJILLJE SHPRES PAQE SHPETIM DHE NDRYSHON NGA MBIVENDOSJET NE EMER TE SAJE PER SHKAK INTERESI TE GRUPEVE TE INTERESIT thotë:

  ERDHI KOHA QE TE SHPJEGOHENI JU KARAJFILA TE FISIT KOMUNIST QE SUNDONI NE UNITET POPULLIN SHQIPTARE PER NJE SHEKULLI ,PER TRILLET VITE NA SHURLLU T VESHET, CEKU I BARDH NE FILLIM TE DEMOKRACIS ,JU ISHIT DOKTOR QE PREMTUAT, KU ESHTE NA GRABITET PRONAT NE UNITET DHE PREMTUT,,SE DO TE NA I KTHENI PASTAJ,DO JU KOMPESOJM ,DHE TANI I MOHUT TE GJITH, SHPJEGOHUNI KUSH UA JEP JUVE ATE TE DREJT QE SE KA VEPRUAR ASKUSH NE BOT,KU JETA NDERI PRONA JAN TE SHEJTA BARABAR PER TE GJITH,KETO I SHKATRRUAT NE GJITHA MENYRAT,VADH NUK MBAN PERGJEGJESI PER KET DHE AS NJE LUM GJAKU VRASJESH PER TRILLET VITE NE POPULL VLLA ME VELLA, NA THERRISNI FUSHAT,PER VFAR DHE KE TE VOTOJM KUR JU ,NUK KENI NJE MBLELLJE ME PAR SE VOTIMIT TE GJITHA PARTIT PER TE VLERSUAR RALITETIN TUAJ NXJERR PERFUNDIMET DHE PYETUR ME PAR POPULLIN PER VLERSIMIN E TIJE,RRETH ECURIS PERMIRSIMIN DHE PERSOSJEN HAKUN ,CFAR I HYN NE PUN CDO SHQIPTARI SE KUSH SUNDON PSE JUVE KENI PAS ANGAZHIM E ATY KU FUNDOSENI , KU NDESHKOHENI DERI ME NDESHKIM KAPITAL ,PSE BOTA JU URREN SE JU PRISHET INTERESI JU SI KLAS POLITIKE TASHME HUMBET POPULLIN DHE PO HUMBISNI VETEN SEPSE KESHTU VJEN KONKURENCA INTERESIT, ASKUSH TASME NE PADREJTESI NUK MUND TE SHPETOJNE ASKEN ,SEPSE SHPETUESI VETES MUND TE BEHET SEJCILI PER VETEN E VET VETEM NE MENYREN QE ESHTE KRIJUAR TE FUNKSIONOJNE VET SHPETIMI ME FJAL DHE VEPRA,UN AS SDU TE BEJ GJYKATESIN AS PARAGJYKUESIN AS SHPETUESIN ASKUJT MASI SEJCILI KA NE DORE VETEN E VET, POR DUKE NA FTUAR TE GJITHEVE NE SHESH, UN JAM I BINDUR ,QE NUK FUNKSIONON ,NE ASNJE KUPTIM PAS GJITHCKAJE KA NDOLLUR NE MEZIN TON ESHTE GRABITUR HAKU DHE SHKELUR BARAZIJA NGA TE GJITH QE PER RRJELLOJ KA NDALUR FUNKSIONIN E ZGJILLJEVE NE BURIM SEPSE JAN PRISHUR UNITETI SI MUNGES QARTESIJE ZHGENJIMI ,ESHTE ZHDUKUR NDJESHMERIJA PER MIRE SI MUNGES VLERASH HAKU, PABARAZIJA , DHE ESHTE FRENUAR ZHVILLIMI SI MUNGES ORJENTIMI ,ESHTE NDALUR PERSOSJA CILSIS NE CDO KUPTIM SI MUNGES ZHVILLIMI ADEKUAT PARIMI VIRTYTI NIVELI,KUPTIMIT, TASHME NE FILLIM ISHIT SHUM TE DITUR, PERBALL NJE POPULLI TE PADITUR, DHE SHFRYTEZUT PATURPESISHT VLERAT BESIMIN DHE POPULLI NGA RESPEKTI JU NDEROJ DHE BERI UDHEHEQES NGA ENVERI DERI TEK JU BET CFAR BET ARRITEM KETU, POR POPULLI VUAJTI MIZORISHT PAGOJ PA FUND PER QELLIMET TUAJA DJALLEZORE PUSHTET,PARA, FAREFISI KOMUNIST VERTET BERI JET PARAJSE POR DOMOSDOSHMERISHT DIHEJ QE ,E KA KRIJUAR ZOTI TE FUNKSIONOJNE GJITHCKA ME MAS,KUFI ,AJO PIK ERDHI,QE NUK LEJON NUK PRANON ME PADREJTESI PER KET FLASIN ME FAKTE GJITH TREGUESIT ZHVILLIMOR, NJERIU PAS CDO ZHVILLIMI ANALIZON VLERSON ,BINDET MERR PERVOJ QE DO THOT POPULLI U ZGJUA NGA PERVOJA U BE ME I DITUR SE JU JU PERPARA TIJE AS NXENES NUK MUND TE JENI,,MADHKIMET JU KAN RRETHUAR TE GJITHEVE NGA CDO ANE, SE ZOTI E KA SHPJEGUAR MIR QE PADREJTESIN E NDJEN DHE MALLKON CDO GJALLES SHKAKTARIN E TIJE NESE SPENDOHET SIPAS KRITEREVE QE VET ZOTI MALLERISHEM KA LLEN , SHKALLA E IMUNITETIT NDERGJALLESOR KUNDER PADREJTESIS TEJKALIMIT MASES ,PER TE DHEN GJERESIN ,E GJENDJES ,DHE MUNDESIT ,ESHTE TEM SHUM E GJER QE NUK PERFSHIHET ME DY FJAL POR DHASH DISA DETAJE,,PER ECURIN E ZHVILLIMEVE ,KOMENTIN SI DOMOSDOSHMERI, KUJTESE ,SI TREGUES,POR MOMENTIN ,QE ,TANI SIC KAN THEN KUR PJELL MUSHKA BEHET QAMETI ,MUSHKA KA PJELLUR DEFAKTO PERDERI SA, QELLIMET TUAJA SI FIS KOMUNIST NUK JUA PERMUSHIN MUNDESIT JO ME GRUPEVE TE INTERESIT BRENDA LLE JKASHTE PER TE GRABITUR SHQIPTARET KAN PERFUNDUAR ,NUK DUROHET TOLEROHEN JUSTIFIKOHEN DHE AS PERBALLOHEN,KESHTU NDOLL KUR SHTETI ,NGA KUPTIMI SIPAS KUSHTETUTES I DREJT ME FJAL ME STANDARTIN VEPRUES TJETER I PADREJT ,NJE PERSON PO TE SUNDONTE KESHTU, DHE DO I VINTE MOMENTI SFIDES JO ME KUR NJE KLAS POLITIKE NE UNITET E KTHEJN SHTETIN SI KOMPANI BIZNESI , KJO LOJ DONI SDONI TASHME VETVETIU ESHTE PRISHUR, ,NESE JU PERPARA VOTIMEVE HAPNI TE GJITH FUSHAT PAJTIMI KOMBETARE ,VLERSIMI TE OPINJONIT POPULLIT KTHIMI HAKUT,PENDIMIT SEJCILI NGA VETJA ,E KA KRIJUAR I MADHI ZOT TE VERTETEN ME HAK DHE SI SISTEM FUNKSIONI PASQYREN E SAJ ME HAK ,FUNKSIONALE PER NE ,NJERZIT NE TOKE, JU PER AQ KOHE SA NE ZEMER SI QELLIM MENDONI PER VETEN DHE SHPREHENI PER POPULLIN ,JU VECSE PO E ZHGENJENI VETEN ,,PASI ME FAKTE U BE E KUPTUESHME SE PADREJTESIJA ESHTE RRUG NDESHKIMI VDEKJE DHE E VERTETA RRUG PERJETESIJE DHE SHPETIMI ZGJILLJE ,,NUK JUA KA FAJIN ASKUSH ASKUJT ,PSE E URREJN LUFTOJN NDESHKOJN PASI SEJCILI JA KA BERE VENDIN VETES ME ANGAZHIMIN E VET, POR MOS HARRONI SE NUK PERJASHTOHET TE NDOLL DHE ME E KEQA PER FISIN KOMUNIS , NESE JU SDO BENI PAJTIM KOMBETARE VENDOSNI GJITHCKA SIC E KA VENDOSUR VET ZOTI MADHERISHEM NE VENDIN E VET HAKUN , 20 MILION SHQIPTARE ,KUR TE SHOHIN SHPEJT NDESHM TE PADREJTISH KUDO TE ORGANIZOHEN DHE TJU NDESHKOJNE TOTALISHT DHE JUVE ME HAK SOT I KENI MUNDESIT NESER SDO TI KENI REFLEKTONI ME HAK SE NESER KY HAK ME FUQIN E KRIJUESIT TIJE DO TJU PERBYS ZOTI ESHTE I MADH ESHTE PER TE GJITH JO VETEM PER DISA AI ESHTE ME TE VERTETEN JO PADREJTESIN , I DON ROPT E TIJE SE VET I KRIJOJ POR JO VESET E KEQIJA ZGJILLNI E MERRNI DHE MOS U ZHGENJENI DHE VETSHKATRROHENI,VETPASTROHUNI ME DESHIR DHE MESHIREN E ZOTIT MOS VETNDESHKONI VETEN PA NEVOJ PADREJTESIJA PERBUSHI KUPTIMET GJAT ZHVILLIMIT VET ME FAKTE I MBAROJ KARBURANTI VDIQ ,JU KENI TE DREJTEN TE JETONI POR JO ME SI TE PADREJT ,POR TE NDRYSHUAR PASI ZHVILLIMET NUK JU MUNDESOJN RESPEKT ZOTERINJE ,THJESHT ESHTE KOMENT QE E SJELL VET KOHA NE MOMENTIN E DUHUR SI FJAL NE MENYR QE TE MOS ARRINI ASNJE HAKUN QE MERITONI SI MUNDESI , DUAJENI VETEN SIC THOT I MADHI ZOT DUKE DASHUR DHE TJERET SI VETEN ME VEPRA JO VETEM FJAL VETEM VEPRAT TASHME JAN PASQYRA BINDJES PER FJALEN ZOTI JU MUNDESOFT TE KUPTONI BINDENI NDRYSHONI DHE SHPETONI TE GJITH ME MESHIREN E TIJE ,PASI KJO MUNDESI FUNKSIONON ,,AMIN

 4. Poshte regime komunist.Poshte familjet komuniste.Tjem familjet komuniste sepse kane ngelur bijat e bijte e tyre akoma me ato ide.Dhe mee lezeteshme ata jane te pare qe duan te vine ne Amerike.Duan te ikin sepse e dine qe gjithe njerzit po I urrejne nga bemat e keqia qe kane bere ne regimen e poshter komunist.

 5. Ju nuk urreni Berishen, ju urreni qe njerzit te jene te lire , qe te kete zgjedhje te

  lira e te ndershme, ju urreni qe te kete gare, ju doni qe psh nje injorante me noten 5.8 si Lindita

  Nikolla te ishte Ministre e Arsimit kur nuk bente as per mesuese fillorje, ju urreni qe njerzit

  te ngopen me buke kur mazniket hane me nje kafshate biftekun 100 euro, ju urreni qe ne

  Shqiperi te rroje e prosperoje dikush qe nuk mendon si ju, ju doni ti keni te gjitha dhe te

  tjeret te mos kene asgje, ju doni qe per nje fature energjie te papaguar qytetaret te futen ne

  burgjet tuaja ndersa per vjedhjet qindramilioneroshe te mos u hyje ferra ne kembe, ju doni

  nje drejtesi si hanzhar per kundershtaret dhe nje mburoje per hajdutet e kriminelet, ju doni

  qe vrasesit, trafikantet e tutoret te marrin mandatin e depudetit, te ministrit e kryebashkiakut

  dhe njerzit e ndershem te futen ne burg, ju doni qe 65 % e te burgosurve te rrine ne para-

  burgim me muaj e vite ne pritje te gjykimit nga gjykatesit e korruptuar te rilindjes, dhe per

  te mos u zgjatur ju doni qe Shqiperine ta gezoni vetem ju, dhe ne te tjeret ose te jemi skllevrit

  tuaj ose te ikim e tua dorezojme Shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *