• |
ide | kryesore

Rama vizitë zyrtare sot në Turqi, diskutohet thellimi i marrëdhënieve mes 2 vendeve

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë në Ankara të Turqisë ku do të mbahet edhe takimi i parë i Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik Turqi-Shqipëri që u krijua më 6 janar 2021. Mediat turke bëjnë me dije se në mbledhje do të shqyrtohen aspektet e marrëdhënieve Turqi-Shqipëri dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren në thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve. Diskutimet kryesore mes Ramës dhe presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan do të jenë rreth zhvillimeve ndërkombëtare veçanërisht ato në Ballkan sa i takon ruajtjes së paqes dhe qëndrueshmërisë në rajon.

Gjatë takimeve do të shkëmbehen ide mbi zhvillimet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht në Ballkan, mbi bazën e mirëkuptimit për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit, raportojnë mediat turke. Në kuadër të takimit është planifikuar edhe nënshkrimi i teksteve të ndryshme ligjore që do të japin kontribut të rëndësishëm në marrëdhëniet Turqi-Shqipëri.7 Comments

 1. rama cdo here qe ka proteste nuk eshte ne zyre

  si frikacak qe eshte zgjedh te largohet dhe me pas te beje komente ne X

  klloun cirku

  1. Rama vërtetë është frikacak, por të isha unë as nuk do ta rruaja për këtë popull-kurvë-pa dinjitet që e ka votuar prej 11 vitesh.

 2. Rama kurba qe mori pjese ne genpcidin palestinez tani shkon me Turqi nderkohe qe Turqia kritokon ashper Izrahellin

 3. Gjithmone keshtu ka bere kur ka proteste kundra regjimit trimi i Kristaqos zhduket nga frika Brekushaxhiu i Surrelit pastaj ben te Fortin ne X .

  1. Skuadra e gjarprinjeve hajdute I kryesuar nga superhajduti EDRAMA PRITET NE TURQI NGA ERDOGAN !TANI PO HAJDUTET PO I ZGJIDHIN HALLET E SHQIPERISE? thotë:

   GJARPRI GLOBAL DHE KRYEHAJDUTI EDRAMA NE TURQI?
   KA MARRE ME VETE KRYEHAJDUTEN BELA !
   PO SPIROMCGONIGAL HAJDUTJA E 5 MILION EURO NE 5 DITE ESHTE NE TURREN E GJARPRINJVE?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *