• |
ide | kryesore

Rama për marrëveshjen me Italinë: Po ndajmë një barrë që Europa duhet të përballojë e bashkuar

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama reagon për marrëveshjen me Italinë për emigrantët.

REAGIMI
Kuvendi ratifikoi sot marrëveshjen e bashkëpunimit kundër migracionit të paligjshëm ndërmjet Shqipërisë dhe Italisë! Shqipëria po qëndron së bashku me Italinë duke zgjedhur të veprojë si një vend anëtar i BE-së dhe duke rënë dakord të ndajë një barrë që Europa duhet të përballojë e bashkuar si një familje e tërë përballë një sfide të guximshme që kapërcen ndarjet tradicionale të majta dhe të djathta. Duke punuar së bashku për të gjetur përgjigjet e duhura, në vend që ta përdorni këtë çështje si lëndë djegëse për grindjet e brendshme politike që vetëm sa rrit ankthin mes njerëzve të kontinentit tonë të përbashkët dhe e bën të ardhmen tonë kolektive më të pasigurt. Asnjë vend nuk mund ta zgjidhë një sfidë të tillë i vetëm, asnjë retorikë apo zgjidhje e shpejtë nuk mund të ndryshojë madhësinë e saj dhe asnjë lavdi e vjetër apo mënyra e të menduarit e kaluar nuk mund të sigurojë një shpëtim nga përballja me atë që po vjen në të gjitha frontet. Vetëm një Evropë më e fortë, më e guximshme dhe më sovrane, besnike ndaj vetvetes mundet.15 Comments

  1. Jugosllaveve ju mori leket dhe ju futi gishtin qe ne 1948 Enveri jo si ky kari qe ja fusin te gjithe karin dhe ba ja lene pa buke

  1. asnje se beson kete shkerdhat.langot e lapanjozet,qe i shkojne nga mbrapa,marin kocken e radhes e nga pas i nxjerin gjuhen.ky eshte lolo e nje cop gomari,qe po mer me qafe,nje nga vendet me te bukur ne Bot.

 1. Shko…mor palle i gjate. Po i ben moral europes ti qe as te ka pjerdhur dhe as te pjerdh. Felendero sorren qe te mban ne pushtet duke kapur sistemin e drejtesise.

 2. Shko ore debil delirant po ndake barren ti. Europes as qe ia ndien per Shqiperine ti ndan barren e pislleqeve te tua, kancer i vendit.

  1. Narcisti Edvin, sa I ndjeshem qe eshte per Europen kur ben pazare!? Ky narcist nuk eshte I ndjeshem per familjen e tij,per popullin e tij qe po e mban peng dhe e ka degdisur rrugeve te botes e jo me per Europen e madhe! A e degjuat die per protesten reagimin e tij? Nuk kam degjuar gje tha qe kishte protest! Ky narcist nuk meriton te jet shqiptar dhe jo te jete kryeminister!

 3. Cfare barre ka ky, kush e detyroi ne mareveshje, i ben tinnazi e do tia ngece edhe Europes Barren e ka populli qe ke ngarkuar, e ngarkon cdo dite Barra tende jane Sararet e Surrelit Hipokrik profesionist, kriminel, te vret naten, e te qane diten.Karakter e politike shplare qe per interesat e pushtetit te tije, po shet e shkatrron cdo gje te shenjte vendit.Ky meriton denim inkuzicional,,,,TURREN E DRUVE, qe te tjeret te zene mend.

 4. Po pse një pëllëmbë vend e i varfër si yni do e mbajë barrën o teveqel.
  Ti e bërre për pazaret e tua dhe në dëm të vendit.
  Çdo gjë që ke bërë vetëm për interesin tënd personal.
  Don ti afrohesh Europës por nuk se pyet shumë për ty.
  Tani gjete Erdoganin prapë për t’u rikthyer te osmanët se amerikanët e tu dhe për pak kohë i ke!!!

 5. Po ik o te shkerdhefsha rracen se ne Evropa na ka bere gjithe te keqijat. Po cna plasi kari ne te marrim barren e Evropes dhe Evropa te na e fut nd kur te theret nuk e marrin ate barre. Ne kemi hallet tona o kurve

 6. Po ik o te shkerdhefsha rracen se ne Evropa na ka bere gjithe te keqijat. Po cna plasi kari ne te marrim barren e Evropes dhe Evropa te na e fut Neve dhe kur te tjeret nuk e marrin ate barre. Ne kemi hallet tona o kurve nuk lemi kohe per te tjeret,
  . Asnje shtet tjeter si mori dhe as Tunizia me Kroacine. Pse nuk i mori As Kroacia qe eshte ne BE? ATA NUK JANE IDIOTA DROGAXHINJ SI TY

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *