• |
ide | kryesore

Pse ishte Alex Soros në samit? Rama i përgjigjet gazetares: Harroi të të pyeste ty

Lajme, Të funditPak minuta më herët u zhvillua konferenca e përbashkët për gazetarët mes kryeministrit Edi Rama dhe komisionerit europian Oliver Varhelyi.

Konferenca u mbyll ndërkohë që gazetarja Ambrozia Meta po e pyeste Ramën se pse Aleks Soros duhej të ishte i pranishëm jo vetëm në samit, por edhe në foton familjare.

Ndërkohë Rama iu përgjigj duke i thënë: “Harroi të të pyeste edhe ty.”

Kujtojmë se Soros ishte dje në samit si pjesë e delegacionit shqiptar, kurse në samitin e sotëm ai ishte në foton familjare, njësoj si të gjithë zyrtarët e lartë shtetërorë të rajonit dhe BE-së.21 Comments

  1. Më fal pse gazetarja nuk ia dtejtoi pyetjen vetë Alexyt dhe butokratëve europianë që pranojnë të fotografohem me dikë pa status zyrtar

 1. Nuk eshte pergjigje prej nxenesi filloreje, eshte pergjigje prej nje vemjeje te shitur. Dhe kur ka shitur shpirtin nuk i rruhet per asnje dhe asgje ne dynja.
  Ky sorollop duhet trajtuar njesoj sic ka trajtuar nje komb e nje shtet……

   1. Ja mentaliteti bolshevik, paskemi qene me mire 45 vjet me Enver Hoxhen se ishte fushok. Dmth prandaj e paskemi mbajtur diktatorin duke pranuar qe tente qihet nena, mjafton qe ” eshte nga anet tona”.
    A te qifsha baxhellen mer sperme Popovici.

 2. Ramashtejn dhe Linda Maxwell cifti me kriminal dhe I peshtire I globit!I PELQYER VETEM TEK SOORRAT VAMPIRESE ! thotë:

  QE RAMASHTEJNIT PO I VJEN. DITA ! SHPEJT DHE SHUME SHPEJT BASHKE ME LINDA MAXWELL !

  1. Himara zautonome
   Aleks Soros
   Trashegimtar i pasuris dhe politikes Xhorc Soro
   Qe historin e shqipetis e
   Nga Alvani Ne Llum te zi
   Ki esht Aleks Soros

 3. Ne cdo situate qe te ndodhet,karogjozi,eshte karagjoz!Edukata qe nga familja dhe kultura,dalin ne pah edhe nga kjo fjali e vetme : Ka haru te te puste ty????!!!!

  1. Shqiperia i perket Shqiptarebe dhe ti i sherben Shqiptareve ne baze te kushtetutes por si bythwir drogaxhi qe je bashke me ate rrobqirin pederast Alex Sorros duhet te digjeni te gjalle. Koha per revolucion ka ardhur ti djegim kreto plehra

 4. Cipe ky kryekoqe nuk ka aspak,problemi asht si po e hane shqipkaret (ato qe e kane votu’)
  sapunin per djathe!!??
  Arrogant-fodull,burrni ZERO……

  1. Himara zautonome
   Aleks Soros
   Trashegimtar i pasuris dhe politikes Xhorc Soro
   Qe historin e shqipetis e
   Nga Alvani Ne Llum te zi
   Ki esht Aleks Soros

 5. Ky duhet dhegur i gjalle bashke me ate Rrobqirin pederast Alex Sorros. Ne do na pyesni o rrobqira se ne na perket ky vend ndersa ju jeni atje te na sherbeni Ne. Plehra Zioniste

 6. Joooo si ka mundesi Sorrosi Sorrosi, ca eshte ky Sorrosi kaq i forte qenka?????? Epo ja qe qenka!

  O sufllaqe albaneze, ky bythqimi i vogel me syze, Alex Sorros eshte ” Çet Kastrati” i partise demokrate amerikane. Kuptojeni pse eshte kaq i mbrojtur Ramazani. Kuptojeni dhe pse Amerika po shkon per lesh nga axhendat liberalo perverse qe imponon ky njeri ne Shtepine e Bardhe dhe ne jeten amerikane. Kuptojeni qe jane prokurore e gjyqtare qe jene financuar nga ky njeri qe duan te fusin ne burg Trumpin me lloj lloj akuzash pa akuza.

  Kjo fare perverse duhet ti ndalohet hyrja ne territorin shqiptar dhe fondacioni i tij i shoqerise se hapur duhet debuar nje sekond e me pare nga Shqiperia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *