• |
ide | kryesore

Dronët izraelitë vránë mbi 100 palestinezë që po prisnin ndihmat humanitare, Borrell: I tmerruar nga masakra

Lajme, PlanetKreu i diplomacisë europiane, Josep Borrell foli për një “masakër të re” pas raportimeve nga Hamasi se më shumë se 100 personave u vranë gjatë shpërndarjes së ndihmave në Gaza që u shndërrua në një masakër.

“Jam i tmerruar nga raportet e masakrave të mëtejshme mes civilëve të Gazës, të cilët ishin të dëshpëruar për ndihmë humanitare”, tha Borrell në rrjetin social X. “Këto vdekje janë krejtësisht të papranueshme”.

Edhe Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, António Guterres dënoi masakrën në një vend të ndihmës ushqimore në Gaza.

Sipas ministrisë palestineze të shëndetësisë në Gaza, forcat izraelite hapën zjarr ndërsa shumë njerëz po prisnin ushqim. OKB-ja nuk ishte e pranishme gjatë incidentit, por bëri thirrje për një hetim, tha Dujarric. Guterres tha të enjten më vonë se vdekjet do të kërkonin një hetim efektiv dhe të pavarur.4 Comments

  1. A je burre a car je?! Kjo eshte lufta moderne. Nuk qellon me tanku tankun por direkt ne mish te uriturish.

    1. VERTET KEMI ,DY ZHVILLIME TE TMERRSHME NE BOT,NJE NE PALESTIM ME AKTOR SUPER TE FUQISHEM PRENDIMI KUNDER POPULLIT TE PAFAJSHEM PALESINEZ PER ZHDUKJE ME DEKADA ME RRALL NJE POPULL QE SKA ZHVILLIM MUNDESI AS FUQI ,DHE AS PERKRAHJE NJERZORE ,DHE NJE ZHVILLIM PO AQ DHE ME SHUM TE TMERRSHEM KATASTROFAL GLOBAL ME NJE SUPERFUQI BOTERORE ,QE KA MUNDESI QE LEHTESISHT TE ZHDUK PRENDIMIN ,DHE QYTETRIMIN ,NJE ZHVILLIM ASIMETRIK ,TRONDITES NGA THEMELET PER TE GJITH NE CDO KUPTIM ,POPULLI PALESINEZ NUK KA GJE NE DORE VEC VETFILIMIT DHE LUTJES ZOTIT ,ZOTI DEGJON DHE SHEH ,KURSE POPULLI UKRAHINAS GJETI MBESHTETJEN E TE GJITHEVE MBETET PUTINI DHE PRENDIMI ,KU CFARDO TI KERKOJ PRENDIMI DO TI PASQYROJN LINDJEN ,KETU KOMNKURENCA ZEVENDESOHET OSE ME ZHDUKJE QYTETRIMI OSE ME PRANIMIN E HAKUT PER TE GJITH PASI PAZARET I KA ZEVENDESU URREJTJA PAMUNDESIJA DHE PASIGURIJA NE KET MOMENT ESHTE ALARM MBAR NJERZOR TE REFLEKTOJM KESHILLIM PER MIR DHE NDALIM NGA E KEQA ,ME HAK ,PERMES VLERAVE VIRTYTIT ,NESE PJESA TJETER E BOTES QENDRON NE HIPOKRIZI DHE DYFTYRSI ,MOSREFLEKIMI DUHUR TANI QE ESHTE MOMENTI I DUHUR ME FORMEN E DUHUR ,BEN TE MUNDUR QE KOSTOT E ZHVILLIMEVE TE NA PERFSHIJN TE GJITHEVE PASI PER CDO ZHVILLIM QE NDOLL NE BOT KEMI PERGJEGJSI PREJ ZOTIT BOTNAVE SI INDIVID DHE KOLEKTIV , NESE SEJCILI THOT CME DUHET MUA ,PASI ZHVILLIMI ESHTE LARG MEJE

  2. Kjo eshte Amerika qe ka cuar Leke, Arme dhe 20000 ushtare ne ndihme te Izraeliteve per te vrare dhe prere gra dhe femije, Ushtria Amerikane drejtohet nga Transeksual sic drejtohet dHe shtepia e Bardhe. Ata qe Mbeshtesin Ameriken, Ata Genocidin dhe pederastine sepse jane pederast vete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *