• |
ide | kryesore

Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë, si paraqitet situata

Lajme, Të funditJanë rikthyer reshjet e dëborës në juglindje të Korçës. Trashësia ka shkuar deri në 5 centimetra në aksin e Dardhës, por që nuk ka krijuar probleme për qarkullimin e mjeteve.

Puna për pastrim dhe kriposjen ka vazhduar edhe mëngjesin e sotëm. Reshjet kanë rënë gjatë natës, por sot janë ndërprerë.

Në qytetet të tjera të vendit përfshirë edhe Tiranë ka pasur prezencë të reshjeve të shiut.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *