• |
ide | kryesore

Vrau shefin se e ngacmoi sekśualisht, 8 vite burg shqiptares në Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit
ItaliMide Ndreu, shqiptarja që vrau pronarin 68 vjeçar të shtëpisë ku punonte si pastruese në Itali, është dënuar me tetë vite burg.

Ajo ishte dënuar me 16 e gjysmë vite burg për vrasje me dashje të shkallës së parë në Novara, por vitin e kaluar gjykata e Apelit të Torinos njohu rrethanat e përgjithshme lehtësuese dhe atë specifike të provokimit, të mohuar në shkallë të parë, duke e ulur dënimin në tetë vite, raportojnë mediat italiane.

Ngjarja ndodhi në 24 nëntor 2021 pasi 68 vjeçari Antonio Amicucci e ngacmoi seksualisht. Ndreu ka marrë një thikë në kuzhinë dhe e goditi 13 herë, duke e lënë të vdekur në vend. Ajo rrëfeu në polici se e kishte kryer vrasjen për vetëmbrojtje.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *