• |
ide | kryesore

Beleri letër të hapur ambasadës së SHBA dhe BE: S’më lejojnë të betohem! Dosja e sajuar

Arkiva, Lajme, Të fundit
BeleriKryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri i është drejtuar me një letër të hapur ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë dhe të ngarkuarit me punë të ambasadës amerikane, ku thekson midis të tjerash se prej 12 majit të vitit të shkuar ndodhet në paraburgim dhe prej atëherë nuk i lejohet të bëjë betimin.

Sipas tij, SPAK i ka vënë në dispozicion provat “që provojnë atë që unë kam deklaruar që ditën e arrestimit tim, që isha viktimë e veprimeve arbitrare të paligjshme të policisë, të ndikuara nga shprehjet e hapura ofenduese dhe fyese të Kryeministrit ndaj meje”. 

Në letër, Beleri thekson se policia e vuri nën përgjim atë dhe stafin e tij për 5 ditë me radhë dhe duke qenë se nuk zbuluan veprime të kundraligjshme, sajuan dëshmitarë të rremë që deklaroi se “i kisha propozuar të blinte vota në emër tim”.

“Jam në burg, sepse policia dhe prokuroria Vlorë, falsifikuan dokumente që të vendosnin dëshmitarin e rremë në dy vende në të njëjtën kohë, të paktën tre herë, që të justifikonin arrestimin tim”, thekson ai.6 Comments

    1. o KAR E SHITMJA PORDHË ËSHTË HAPJE BYTHËSH, NUK KA NEVOJË TA DUBLOSH.

      Dhe pastaj kur edhe ti mut bythgrisur do të thuash një llaf edhe pse vetëm mut ha, tjetri që rri në burg se i do interesi i edvinit nuk paska të drejtë të ankohet, por njëlloj si për rastin Becheti e raste të tjera, vendime të paligjshme të edvin halesë, edhe për rastin Beleri pasojat do ti paguajmë ne oooo rrotë kari debil!

  1. Perla e ditës, Berisha nga shtëpia: Garantoj NATO-n se do e mbështesim pa rezerva (qetësohet Uashingtoni e Brukseli)Sipas bushatit nipit me valixhen e drurit po na thote rama e bleu dhe kalane fundit ne bote,bushat blidhi Pllumat tani,se dhe salihu i valixhes po i vjen ngordhja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *