• |
ide | kryesore

Me Ramën në Kuçovë, kush është njeriu i familjes së Erdogan dhe “truri” i dronëve (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të funditMes të pranishmëve sot në Kuçovë për inagurimin e bazës së NATO-s ishte edhe Haluk Bayraktar, CEO i kompanisë turke “Baykar” që prodhon dronët që ka marrë në përdorim Shqipëria.

Haluk Bayraktar duket se ka udhëtuar vetë sot për të bërë dorëzimet apo me porosi të Erdoganit. Gjatë ceremonisë së zhvilluar sot në Kuçovë, Edi Rama është parë disa herë të fotografohet me të e të qëndrojë afër duke biseduar.

Haluk Bayraktar është vëllai i Selçuk Bayraktar, i cili është martuar me vajzën e Presidentit Erdogan, Summeye.

Selçuk Bayraktar konsiderohet si truri i teknologjisë së dronëve në Turqi, i cili pas studimeve në Amerikë u kthye dhe nisi provat për prodhimin e tyre më shumë se një dekadë më parë. S

elçuku është tani në Parlamentin e Turqisë dhe ka statusin e dhëndrit të Presidentit Erdogan, ndërkohë që përfaqësimin e kompanisë ia ka lënë vëllait të tij, Halukut.3 Comments

  1. makina ushtarake e Shqipërisë kishte 1.200 tanke dhe përbënte forcën tankiste më të madhe në rajon. Forcat ushtarako-ajrore kishin 196 avionë dhe helikopterë ushtarakë dhe vetëm baza e Kuçovës kishte 140 avionë ushtarakë.

    Flota ushtarako-detare kishte 100 luftanije të tipeve të ndryshme. E gjithë kjo makinë ushtarake e dobishme për mbrojtjen e atdheut u shkatërrua si me shkop magjik nga një urdhër suprem.Salih Berisha president.

  2. Nje MUT te MADH kishte Shqiperia e enver monstres. Nje grumbull te stermadh hekurishtesh ruso-kineze qe si hyri ne pune as drreqit.

    1. Ushtarit po i ngjitej barku me kurrizin. Mbrojtja e enverr pederastit e coi vendin ne katastrofe. Ha mut paguan qveriaaaaaaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *