• |
ide | kryesore

Tërmet i fortë në Turqi, ja ku ishtë epiqendra

Arkiva, Planet, Të fundit
Elbasan tërmetiLëkundje të forta tërmeti në Turqi. Tërmeti me magnitudë 4.9 ka pasur si epiqendër Çanakala, duke shkaktuar panik te banorët. Sipas mediave turke, tërmeti ka rënë rreth orës 21:38 me orën lokale. Tërmeti është ndjerë edhe në provincat përreth si Stamboll, Balıkesir dhe Bursa.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *