• |
ide | kryesore

“Ti e ke çuar Berishën te dritarja” / Avokati braktis emisionin pas debatit me Ylli Rakipin

Arkiva, Lajme, Të fundit
ylliNë emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, pati një debat të fortë mes gazetarit Ylli Rakipi dhe Genc Gjokutajt, avokat i ish-kryeministrit Sali Berisha. Shkak u bënë sulmet e mediave greke ndaj gjyqtares Irena Gjoka, një ditë para vendimit për Fredi Belerin.

Pjesë nga debati

Genc Gjokutaj: Ne nuk duhet të shqetësohemi se merren grekët me gjyqtaren, por të kuptojmë se çfarë ka ndodhur, sepse nuk ka rëndësi grekët apo shqiptarët.

Ylli Rakipi: Kjo mund të jetë gjyqtarja më e zezë. Nga media greke, aludohet se kjo gjyqtare ka lidhje me Edi Ramën. Po sikur të merrej media shqiptare çfarë do të bënte Greqia? Kjo mund të jetë një gjyqtare zero, por sikur ne të merreshim me një gjyqtar grek, media greke do të na shqyenin.

Genc Gjokutaj: Nuk ka në Greqi monstra të tilla (i referohet gjyqtares).

Ylli Rakipi: Nuk ka në Greqi monstra të tilla?! Po ty të vijnë këtu të gjithë kryetarët e komunave në mbrojtje të Belerit dhe u hap portat. Greqia të merr me dru. Ore ti je dëshmitar me mua, në operacionin “Fshesa”…, ore zotëri ti je një nga njerëzit e rëndësishëm të ligjit kur ne bashkë përjetonim dhe ndiqnin operacionin “Fshesa” kur të merrte me nder për bythe dhe të hidhte këtu në Shqipëri, grekët në mënyrë masive.

Genc Gjokutaj: Unë paskam mungesë patriotizmi, do të thuash?

Ylli Rakipi: Jo, ti ke gjykim të njëanshëm. Kjo gjyqtare mund të jetë zero, por grekët nuk kanë punë me këtë gjyqtare.

Genc Gjokutaj: Edhe çështja “Fshesa” dhe ajo e kryetarëve të bashkive, nuk e kanë rëndësinë e peshës speciafike që e ka kryetarja e GJKKO-së. Pedofilia ka qenë e dënueshme gjithë kohën, por kur plasi në Vatikan lëvizi globin. Kryetarja e GJKKO-së ka falsifikuar në Greqi dhe në Shqipëri.

Ylli Rakipi: Zotëri, po kjo gjyqtare sot lindi mo?! Sa ka kjo gjyqtare, 10 ditë? Kjo gjyqtare ka qenë këtu, pse s’e ngritët zërin ju kur u bë vettingu, se ka ndërruar mbiemrin në Greqi?

Genc Gjokutaj: Ylli, na ke ftuar të flasim ne, apo do të flasësh ti? Mund nuk më bind dot.

Ylli Rakipi: Ti po mashtron. Kjo gjyqtare tani mbiu në Shqipëri? Pse nuk i keni ngritur më parë këto probleme? Ti je një nga njerëzit e rëndësishëm të ligjit. Ti ke qenë prokuror, je avokat.

Genc Gjokutaj: Kemi kërkuar katër herë përjashtimin.

Ylli Rakipi: Jo kur e morën për Berishën. Pse nuk e ke ngritur zërin një vit më parë, dy vite më parë? Nuk kam pse e mbroj, kjo mund të jetë gjyqtarja më e fëlliqur në botë.

Genc Gjokutaj: Këtë reformë e ka bërë kjo mazhorancë me duart e saj.

Ylli Rakipi: 140 deputetë e kanë firmosur këtë reformë, o zotëri.

Genc Gjokutaj: Në parim. Ligjet i ka bërë vetëm PS, se iku opozita nga Kuvendi. Po ty s’të pëlqen përgjigjja dhe s’kam çfarë të bëj.

Ylli Rakipi: Më pëlqen, por kur di të japësh përgjigje. Se ti je njeri që e ke çuar te dritarja atë (Berishën). Ti e ke marrë dhe e ke çuar te dritarja atë dhe nuk e nxjerr dot tani…

Genc Gjokutaj: Nuk të rritet paga me këtë moderim.

Ylli Rakipi: Kush mo? Ti do ma rritësh pagën mua?

Genc Gjokutaj: Natën e mirë (largohet nga emisioni).13 Comments

 1. Ky eshte avokat i madh.
  Ishte njesh kur bente ndermjetsin me gjyqtaret para veting. Ta thosht troc… Degjo ai gjykatesi do kaq prokurori kaq. Un kaq….. Dhe vertet fitoje.
  Sot te ha mun mu ne bith.
  Sot eshte me koqia.

  1. Të gjithë si mero gëlbaza…
   Lëpijnë bithën e çingies së gjatë…
   Me kto llojë vemjesh bajga e kristaqos do ngordhi në fron bashkê me haremin e larove dhe buçeve me gonorre dhe sifilis.

  2. Kam pershtypjen qe Berisha ka ik per lesh komplet, derisa ka mare kete cope mishi, arrogant e injorant per avokat.
   Edhe pse ligjerisht besoj se ai ka te drejte, me kete palo avokat ai do e kishte te humbur ceshtjen ne cfardo lloj gjykate!

   1. Erdhi Blinken cifuti,per te mbrojtur kelliren mavi,kjo nuk te thote gje?gjobat e vena nga psikopati e mc’ gonigal,konvertiti ne non grata,nuk te thone gje?Dhjetra miliarda euro te vjedhura e dhuruara plakushit shurraq sorros.nuk te thone gje?ik lexo ndonje germ e pastaj komento.

  3. Ylli rakipi ne rradhe te pare nje gazetar bythgrisur nga gramozi i kolonjes u gdhi milioner ne saj tebythlepirjes politike dhe shet moral si kurve jo si kurvar,pastaj vjen gjokutaj

 2. Kam përshtypjen që ky Rakipi dhe TV ku punon kanë një mision diskriminimin e opozitës dhe Berishës.
  Një TV që s’ka as një orientim politik por kohët e fundit është rreshtuar me gojët e liga ku fajin e ka Opozita dhe Berisha.
  Dhe të mendosh që pronarë janë Meksit!!!

  1. Krejtesisht dakort me ty. Prej kohesh Ylli Rakipi nuk le rast pa permendur se ai eshte gazetar dhe duhet e jete “i baraslarguar” nga palet.

   Nderkohe qe godet ne cdo rast opoziten, ne menyre te kamufluar nuk i kursen bythelepirjet per Edi Ramen. Kulmi arrin kur thote shpesh dhe pa pike turpi qe detyra e maxhorances ( e Rames ne rastin tone) eshte te shkaterroje opoziten (???).

 3. Sa bukur ia perplasi gazetari ne fytyre ketij palo avokatit. Vetem tani qe i tha gazetari i shquar

  Ylli Rakipi e kuptuam se ky avokat nuk ka informuar si dhe sa duhet organet e vetingut ka

  bere qe te perjashtohen gjyqtare e prokurore te ndershem e me dinjitet dhe te promovoen

  ishhetues e ish sigurimsa te regjimit diktatorial komunist, ky avokat i papegjegjshem ka fshehur

  te kaluaren problematike te shume gjyqetareve e prokuroreve si puna e kesaj zonjes se nderuar

  qe kishte vetem dy burra e tre nbiemra dhe jo 100 burra e treqind mbiemra qe do donin berishistet

  Dhe te gjitha keto ky avokat berishian i ka bere me qellim qe reforma e inicuar nga z.Sorros dhe

  Rama ne vend qe te promovonte profesionit te ndershem e me integritet, promovoi prokurore e

  gjyqtare ishxhelate te komunizmit, apo me cene si puna e kesaj gjyqetares falsifikatore qe te jene

  te shantazhueshem dhe te zbatojne jo “urdherat” e ligjit e kushtetutes por urdherat politik te

  rilindjes duke e kthyer drejtesine ne nje organizate te PS me rroga sa 100 pensione.

  Per fajet e ketij avokati berishian dhe vetem per fajet e tij sot kemi nje drejtesi te deformuar

  te njeanshme te varur plotesisht nga rilindja , te shantazhueshme dhe te diskretituar ne syte e

  publikut shqiptar dhe perhere e me shume ne syte e publikut nderkombetar. Fale ketij avokati

  sot kemi nje drejtesi si hanzhar per opoziten dhe mburoje e korrupsionit te rilindjes, qe mbyll

  dosje per te korruptuarit dhe hap dosje per te pafajshmit, nje drejtesi qe te virgjeres e nzjerr

  me barre dhe laviren e ben virgjer. Turp dhe njeqint here turp per kete avokat qe lejon qe

  drejtesia qe duhet te ishte nje nga tre shtyllat e shtetit demokratik te kthehet ne nje shtylle

  qe mban ne kembe pushtetin e korruptuar , te diskretitua dhe antikombetar te rilindjes.

  Per keto bema ky avokat duhet te shoje ne rrethin e nente te ferrit dhe e ka pak por kaq

  rrathe ka ferri sipas Dante Aligerit.

 4. E verteta ashtu eshte, ky avokat luajti me procedurat ne perballjen me SPAK nderkohe qe viktima/kavie e tij perfundoi pas dritares ne rastin me te mire se mund te kishte perfunduar edhe ne qeli e te kishte vdekur nga i ftohti + stresi, etj! Edhe ndihmesi i Maks Haxhia do e kishte mbrojtur me mire, pavaresisht se eshte kusheri i Artur Shehut!

 5. Ky ylli eshte i majt,ose pjelle hajdutesh qe ka shite bythen moti…te fton ne emision dhe ste lejon te flasish deke te sulmu per mendimin tend qoft i mire apo jo…kjo veq ne shqiperi ndodh ,pastaj muteratori plak ben komentet te ni patrioti kinse…!o popull keni shku per lesh,si arriti ky vllau i vuqiqit to blej te gjitha mediat…!!!

  1. EMISIONI TE PA EXSPOZUARIT KA EXSPOZUAR VETEM NJ GJE NJE GAZETAR LLAPAQEN SI YLLI RAKIA ! thotë:

   YLLI RAKIPI OSE ME MIR YLLI RAKIA

   NDOSHTA NUK PIN POR ESHTE AQ LLAFAZAN I PESHTIRE!

   NDERHYN VEND E PA VEND TAMAM SI GORE QORRE!

   NJE EMISION QE E BEN PER TU KLIKUAR DHE NUK KUPTON AS DHE NJE GJE NE GJOJA EMISIONIN E TIJ !

   PA EDUKATE DHE LLAPA LLAPA!

   NJE COPE MISHI ME KATER SY TE FRIKESUAR GJOJA GAZETAR !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *