• |
ide | kryesore

Beleri në gjyq: Rama do zgjedhje të reja në Himarë, por do humbë sërish!

Arkiva, Lajme, Të funditPak para marrjes së vendimit nga Gjykata e Posaçme, Fredi Beleri, kryetar i zgjedhur i Bashkisë së Himarës tha se qëllimi i arrestimit të tij janë zgjedhjet e reja në Himarë, por që sipas tij Partia Socialiste do t’i humbasë sërish.

Sipas Belerit, SPAK dhe prokuroria e Vlorës kanë vepruar nën urdhrat e qeverisë dhe dështuan të garantojnë një proces të rregullt gjyqësor në rastin e tij. Sipas tij, Rama do të zhgënjehet sërish në Himarë, pasi do të humbë edhe zgjedhjet e radhës.

“SPAK u përpoq të krijojë prova dhe të mbulojë gabimet e prokurorisë së Vlorës në procesin ndaj meje. U përdorën thëniet e një dëshmitari të dënuar për mashtrim siç ishte Arsen Rama. U shkel prezumimi i pafajësisë. Nuk ka pasur një proces të rregullt dhe u mohuan provat që unë paraqita në gjyq. Qëllimi i arrestimit tim janë zgjedhjet e reja në Himarë, por Rama do të zhgënjehet sepse do të humbë sërish. E kuptoj që trupi gjykues është nën presion, por u kërkoj t’i shërbeni vetëm drejtësisë” është shprehur Beleri në sallën e gjyqit.

Pas fjalës së të pandehurit, trupi gjykues i përbërë nga Erjon Çela, Flora Hajredini dhe Irena Gjoka janë tërhequr për të marrë vendim. SPAK ka kërkuar 2 vjet e 6 muaj burg për Belerin, të cilin e akuzon për blerje votash.8 Comments

 1. Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Greke verifikoi të gjithë sistemin elektronik, në të cilin janë të regjistruar personat me problemet ligjore në vend dhe rezultoi se zonja në fjalë me të gjitha emrat dhe mbiemrat e përmendur në shkrimin e një gazete greke, nuk rezulton të kishte ose të ketë një ndalim të hyrjes në Greqi

  1. GREQIA djepi civilizimi dhe të drejtës ligjore në Europë, duhet të reagojë dhe veprojë sa më parë për dhunimin e Kushtetutës dhe të drejtave të njeriut në rastin e shtetasit Beleri. Sikurse të njëjtin qëndrim do të mbante cdo shtet i BE nëse ndodhte me njerëzit e vet në Shqipëri. Çdo diskutim tjetër ësht retorikë patronazhistësh

  2. Himara Autonome
   Veorimet kriminale shum shekullore ne zone te Himares nuk kane te sosur
   Historikisht veprimet e weverive te shqiperis per ceshtjen Himara kane qene te njeaneshme te pa drejta dhe kriminale
   Ato jane munduar ti privojne te drejten e prones etnis dhe tradites dhe kultures helene Himarjotre
   Perdorimi i ligjeve shqipetare kane qene dhe jane shkateruse dhe kriminalr per popullaten e krahines se Himares
   Portokoĺit dhe te drejtat e mohuara nga pala shqipetare jane te pa rreklamuara ne politiken e qeverive te shqiperis qe populli shqipetar te njihet me masakrat ligjore dhe kriminale nga ana e shqiperisne demin e krahines se Himares
   Te drejtat e krahines se Himares jane te portokolluara dhe te cerfitikuara nga vet Evropa
   Asnjeanesia e evropes ne keto momente esht e demeshme per krahinen e Himareszdhe vet Evropen
   Himara ka shume miq te gateshem per ta ndihmuar we Himara te fitoje lirine dhe te drejten e saj
   Problemet gjopolitike strategjike sot me shume se kur jane te rrezikeshmedhe te pa pritura
   Shkelja e te drejtes te krahines se Himaresdhe eliminimi i Himarjoteve nga trojet e veta esht nje genocit i vazhdushem i shtetit shqipetar ne popullaten Helene Himarjote
   Detira e cdo Himarjoti patriotik
   Esht te gjej rrugen e shpetimit te trojeve te veta Himarjote pa mare parasishproblemet e tjera
   Vellezer Himarjote
   Ju bej thirje perdoni te gjitha menirat mendjen forcen
   Qe shteti islamokomunist shqipetar te mos na shkateroje nga themeli dhe te na shuaje ngaharta
   Nuk duhet mendur se kujt do ti kerkohet ndihma .Ndihmen do ta kerkojme atje ku kemitharosin dhe besimin
   Thote nje shprehje popullore
   ARMIKU IT MIKU IM
   DHE MIKU ARMIKU IM MIKU IT
   NUK DUHET TE MPOSHTEMI NGA GJIQET MASAKRAT RREPREZALJET E BANDAVE NACJONALISTE EKSTREMISTE ISLAMO KOMUNISTE SHQIPETARE
   DUHET KERKUAR NDIHMA URGJENTE TEK MIQTE TANE PER TE MBROJTUR TE DREJTAT E MBAR KRISHTERIMIT DHE HELENIZMIT MBAR HIMARJOT
   AUTONOMIA E KRAHINES SE HIMARESESHT MENIRA E VETEME E CILA DO TE KTHEJE LIRIN TE DREJTAT E POPULLIT HIMARJOT
   THIRRJE VELLAZERORE GJITH HIMARJOTEVE MIQVE TE SAJ
   PER TE PATUR NJE HIMARE TE LIRE DHE TE PA MVARUR NGA ISLAMO KOMUNISTET

   1. O rrot. Ke flejt nga ana ku vihen kembet me duket. Europa e bashkuar e ka hequr konceptin minoritet. Ti nuk e dime se ku futesh? Himara nuk eshte minoritet dhe as enklave. Eshte thjesht territor shqiptar me ca njerez qe kane mesuar greqisht dhe qe jane manipuluar rregullisht nga qarqet eksremiste greke.

 2. NJE FJAL E URT THOT KUSH KERKON CFAR SI PERKET HUMBET BASHK ME ATE CFAR KA thotë:

  CESHTJA ,BEJLERI ,ESHTE CESHTJE POLITIKES GREKE ,,PER ZGJERIM TERRITORESH ,PO AQ SA SERBET E KOSOVES,DHE CESHTJA LIGJORE JAN DY TE KUNDERTA PERJASHTUESE ,PASI LIGJET SHQIPTARE ,MBROJN INTERRESIN KOMBETAR NE CDO KUPTIM ,DHE KETYRE ZOTERINJEVE LIGJET KUSHTETUESE JU JAPIN KUPTIMIN QARTESUES,NDERKOMTARISHT QE SHQIPTARET NUK JAPIN ME SHUM TE DREJTA SE SA KAN HAK PERFUNDIMISHT KUDO NE BOT DUKE ZHBER POLITIKAT EKSPANSIONITE DHE SHOVINISTE ,PER KET KA PROVA TE SHUMTA NE CDO KUPTIM PASI DY SHTETET PO MUNDOHEN QE ME GENJESHTRA KORRUPSION MBIVENDOSJE TE VJELLIN TERRITORE SHQIPTARE NE CDO FORM KJO TASHME PO PERPIQET TE ARRIHET ME SHERBETOR SI BEJLERE POLITIKAT I ZBULOJN ZHVILLIMET, GREKU NE GUGULL KA BERE ZONEN E JUGUT ME MBISHKRIM GREK ME RRUG RRUGICA VARREZA GREKE ME EMRA SHQIPTARESH PER TE KRIJUAR HISTORI DONTE DETIN E SHUM DHE SHUM TE TJERA, PO KAQ PRETENDON DHE SERBI ,KY ESHTE OBJEKTIVI GRABITJE ,FORMAT TE NDRYSHEME ,PO SI DUAN TJA MBYLLIN GOJEN HISTORIS ME FAKTE PEWR CAMERIN 20 MILION SHQIPTAREVE GJENOCIDIN HITORIK ,KETO DUKE KERKUAR LEPURIN ZGJUAN HARUSHEN ANALIZ HISTORIKE QELLIME DEMTIME DHEREJT OPINJONIT PERGJILLSHEM TE MERITUAR PER KTHIM HAKU SHQIPTAREVE NE CDO KUPTIM ,KU BEJLERI ESHTE SHKAKU

  1. Grekt nese kan fils kellqe nuk duhet ti lejn asnje pellemb betonizimit te bregdetit se atyre njerzve i kan dhen buk, kur politika jon i hodhi ne mes te ullinjve si bujq per 30 e ca vite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *