• |
ide | kryesore

Të shtëna me armë zjarri në Itali/ 1 viktimë dhe tre të plagosur, dyshohet se ka dhe shqiptarë

Lajme, Të funditTë shtëna me armë zjarri kanë tronditur mbrëmjen e sotme zonën e Aldo Moros në Frosinone të Italisë. Mendohet se si rrjedhojë e një përplasjeje me armë është shënuar  një viktimë dhe tre të plagosur, të cilët dyshohen se janë shqiptarë. Ngjarja mendohet se ka ndodhur rreth orës 19:00 përpara një bar kafeje. Në momentin e të shtënave kafeneja ishte e mbushur me klientë.

Sipas mediave italiane dëshmitarët okularë thanë se dëgjuan të shtënat papritur dhe menjëherë panë trupat në tokë. Sakaq shërbimet e emergjencës dhe autoritetet përkatëse kanë mbërritur në vendngjarje.1 Comment

  1. Ne fakt jan dy viktima dhe nuk eshte cudi te shkojn 3. Keto jan shqiptaret fatkeq qe per tu pasuruar nuk dijne me te ndajn te keqen nga normalja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *