• |
ide | kryesore

Ndihmës Sekretari amerikan Todd D. Robinson vizitë në Shqipëri dhe Kosovë

Arkiva, Lajme, Të funditNdihmës Sekretari për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit në SHBA, Todd D. Robinson do të vijë në Tiranë, ku do të qëndrojë dy ditë nga datat 18-20 mars.

Lajmin e bën të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit, ku thuhet se ai do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe partnerët e INL që po mbështesin punën e Shqipërisë për sundimin e ligjit, luftën ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe ndërtimit të institucioneve të forta.

DASH njofton gjithashtu se Robinson do të vizitojë më pas Kosovën në datat 20-22 mars, ku do të takohet me Presidenten Vjosa Osmani dhe me partnretët e INL në sektorin e zbatimit të ligjit dhe drejtësisë. Për takimin në Kosovë, DASH nuk njofton se ndihmës sekretari do takohet me kryeministrin Kurti.8 Comments

  1. Edhe ndonjë copë toke keteje poshtë nga Riviera.
   Pse jo…?
   Kur Shiteni sa një pulë( votat)
   Mirë ua bënë çingia e gjatë
   Ashtu i do mushka drutë

 1. Nje çantë me narko€uro ngjyrë rozë(500)she. Dhe një bushterr ministreshë si ajo bjondja qe i pasoi sorekë kurvarit…. Qe ti ofrojë gojore dhe të gjitha vrimat….
  Notën 10 do i japi edhe ky bithëziu rameshurres
  Njesoje si kimute shterpa.

 2. Lajmi thotë se ky trafikanti në Kosovë nuk do të takohet me Albin Kurtin, ndërsa te ne do të takohet me ramën!!!!!!

  Mos është ndonjë Mcgonigal tjetër ky????!

 3. Kanibali bythzi i xhunglave qe e ka marre punen veten nga ngjyra e lekures me Affirmative Action do vije te na tregoje ne Ligjin dhe Demokracine nderkohe qe ne Amerike Eshte Kaos nga Krimi, Droga, Vrasjet, Grabitjet, Perdhunimet dhe qytetet jane me keq se Bagdati pas bombardimeve Amerikane. Keta fashistet homoseksual qe po fusin njerzit ne burg per agjitacion dhe propagande dhe gjithe kundershtaret politik, keta qe vodhen votat ne 202O do na mdihmojne ne per te vene Dhjerokracine. Keto perralla ju ecen atehere pir jo tani si jeni nje shtet kurve me 120 trilione dollar deficit qebaheni vetem nga perdirimi i dollarit si monedhe nderkombetare por BRICS po ja u ben gropen ju qenve hajdut. Ju vetem e shkaterruat dhe e copetuat duke e shpopulluar kete vend. Do Zoti zhdukeni nga faqja e dheut

 4. Kanibali bythzi i xhunglave qe e ka marre punen veten nga ngjyra e lekures me Affirmative Action do vije te na tregoje ne Ligjin dhe Demokracine nderkohe qe ne Amerike Eshte Kaos nga Krimi, Droga, Vrasjet, Grabitjet, Perdhunimet dhe qytetet jane me keq se Bagdati pas bombardimeve Amerikane. Keta fashistet homoseksual qe po fusin njerzit ne burg per agjitacion dhe propagande dhe gjithe kundershtaret politik, keta qe vodhen votat ne 202O do na ndihmojne ne per te vene Dhjerokracine. Keto perralla ju ecen atehere por jo tani se jeni nje shtet kurve dye i mbaruar me 120 trilione dollar deficit qe mbaheni vetem nga perdorimi i dollarit si monedhe nderkombetare por BRICS po ja u ben gropen ju qenve hajdut. Ju vetem e shkaterruat dhe e copetuat Shqiperine duke e shpopulluar kete vend. Do Zoti zhdukeni nga faqja e dheut

 5. B*thziu do vij të bëj marrëveshjen, se sa b*thzinj do popullojnë vendin e zbrazur të quajtur ShqipëEdZi , që më pas instat i drogkrimpsikokartelës të bëj censusin për numrin e koqeve shqiptarë të mbetur në këtë vend vakëf , të cilit s’i doli asnjë burrë për zot .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *