• |
ide | kryesore

PD depoziton pr.ligjin për rritjen e pensioneve deri 300 euro, Bardhi: Tregues i një shoqërie të emancipuar

Lajme, Të funditKreu i Grupit Parlamentar të PD-së së Rithemelimit, Gazment Bardhi ka dorëzuar në Kuvend propozimin e projekt-ligjit për rritjen e pensioneve në masën minimale 300 euro deri në vitin 2029. Bardhi thekson se trajtimi i pensionistëve është tregues i një shoqërie të emancipuar.

 4 Comments

    1. Fol për vete Hasan.

      Bravo Bardhi që mendoni për pensionistët, por nga projektligji përjashtoni komunistët dhe enveristët.

  1. Emancipim eshte Demokracia Direkte, Referendumi.

    Kushtetuta e ka, por kuckat e Parlamentit kane nxjerre Ligje dhe triqe qe Referendumet ta kene malore ne Shqiperi.

    Perse NUK merr initiative per REFERENDUMET???????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *