• |
ide | kryesore

Rozeta Dobi kërkon mëshirë nga gjykata: Alda më kërkoi t’i mbaja paratë

Arkiva, Lajme, Të fundit
RozetaZbardhet dëshmia e pastrueses Rozeta Dobi sot në gjykatë, e cila akuzohet për vjedhje me pasoja të rënda, ngjarje në të cilën është përfshirë dhe i biri.

Lexo më tej: Prokuroria jep pretencën për Alda Klosin: 2 vite e 6 muaj burg 

Gjatë rrëfimit të saj para togave të zeza, Dobi ka mohuar që të ketë vjedhur shumën e parave të thëna sot nga prokuroria. Ajo tha se ato para ia kishte dhënë Alda Klosi, që t’i fshihte në banesën e saj dhe do ia kthente në një moment të dytë.

“Se pari shpreh pendesën time për çdo gjë që ka ndodhur. Kërkoj mëshirën tuaj ne dhënien e vendimit, ate shume parash Alda Klosi me ka kërkua qe ti mbaj dhe ne nje moment te dyte do te ja ktheja tek shtëpia e saj, unë nuk kam vjedhur, me vjen keq e kam mbajt familjen me pune te ndershme. S’kam dashur t’i bej asgjë keq. Une s’kam lidhje fare me unazën e Ervin Karamuços. Varësja ka qenë e ish-bashkëshortes së bashkëshortit tim të ndjerë. Më ka kërkuar që t’i mbaja. Këtë inskenim ajo e ka bërë që të fajësojë ish-bashkëshortin e saj”, tha ajo.

Mbrojta e Rozeta Dobit kërkoi në sallën e gjyqit që klientes së saj t’i ktheheshin 25 mijë euro, dhe 1 milion lekë të vjetra. Prokuroria thekson se gjatë analizës financiare nuk rezulton që Dobi t’i këtë krijuar me burime të ligjshme.2 Comments

  1. Këta gjykatës,gjykatse,prokurorë,prokurore të kësaj drejtësie të shkëdhyer duhet qirë robt e shtëpise,gratë,motrat,dhe fëmijët e djepit.Si dënoni me 6 vjet burg pastrusen qe mbante lekët e hajdutes,4 vjet të birin e pastruses,dhe me 2 vjet -HAJTUTEN-.Kjo u bë shkas që zbuluan vjedhjen e zyrtarëve të kësaj qeverie te qelbur e dënuan më shumë ver-qirat,moter qirat,gra qirët.

  2. SI gjithmone, Varfanjaket denohen, ata qe kane bere korrupsion falen.
    Pastruesja 7 vjet burg, ajo qe ka bere korrupsion me gjykim tre shkuartuar del nga burgu.
    Kjo eshte Shqiperia, denohen per 50 mije lek te vjetra qe skane paguar energjine elektrike,
    e keta varfanjaket vijojne ti bejne Elozhe pushtetit,
    Do tju vije radha dhe juve, skeni pare gje akoma…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *