• |
ide | kryesore

Gazment Bardhi pro investimit të dhëndrit të Trump në Sazan

Arkiva, Lajme, Të funditKreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi është shprehur pro projektit të dhëndrit të Donald Trump për investimin në ishullin e Sazanit.

Bardhi tha se PD mbështet në parim çdo investim të huaj, por theksoi se duhet të miratohet në transparencë të plotë, në përputhje me ligjin dhe me garë të hapur.

Nuk ka asnjë projekt konkret që të marrë vëmendjen nga Partia Demokratike. Në parim, mbështesim çdo investim të huaj, por rikonforojmë qëndrimin tonë, që investimet e huaja duhet të miratohen në transparencë të plotë, në përputhje me ligjin, me garë të hapur dhe një analizë se çfarë përfitojmë. Një nga qëllimet tona është të thithen investime të huaja. Ligji për investimet strategjike këtë qëllim ka pasur. Ky ka qenë Edi Rama e përdori ligjin për t’ua dhënë atë ligj 5 individëve”, tha Gazment Bardhi.3 Comments

  1. Kriza politike është krizë individësh sepse janë pa ide. Opinioni është i mjegulluar. Nuk ka program. Duhet të paktën që PD që ka një karakter klasik që vlen shumë në politik duhet të jap mundësinë e kësaj devize. Duhet të ketë një skemë konkrete që të thërras individë me vlerë. Përballë keni partinë e Enver Hoxhës, jo të Ramës. Nuk e rrëzuan dot sepse doli Saliu për të qenë Enveri.

    Saliu krijoi absolutizëm dhe donte pushtet absolut. Dashuria e liderve shqiptarë për kultin e invdivid. Saliu donte të bërtisnin Sali, Sali ti je bota, broçkulla.Mire o bardhi po Ola e tigrit ahmetaj mendon si shume shpellkare ketu te lapsi

  2. Kujtojmë se Bardhi ka shkëmbyer akuza të llahtarshme me Sali Berishën që kur amerikanët e futën në “listën e zezë” familjarisht me akuzat e korrupsionit madhor dhe minuesit të demokracisë. Por në fund ai “gëlltiti” çdo akuzë dhe u bashkua me grupin e ‘non gratës’. I futi ne bythe gei gazi te gjitha akuzat qe i beri salihut serb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *