• |
ide | kryesore

Berisha për vjedhjen e taksave “Pështyjeni Erjon Velinë po ta shihni në rrugë”

Arkiva, Lajme, Të funditKreu i opozitës, Sali Berisha ka reaguar për vjedhjen e miliona eurove nga taksat e qytetarëve në bashkinë e Tiranës nga vetë drejtorët e këtij institucioni. Gjatë fjalimit që mbajti këtë të martë nga shtëpia e tij, ku po qëndron nën arrest, Berisha u bëri thirrje qytetarëve pështyjnë Erjon Veliajn nëse e shohin në rrugë, ta gjuajnë me vezë apo me domate si një vjedhës që qëndron në krye të bashkisë.

“Një i quajtur Edi Molla, me një ndërmarrje më një puntor, pa bilanc, ndërton hotel 20 milion euro në Durrës. Dhe punonjësja thotë: Eshtë i Lali Erit! Si mund të hyjë më në bashki hajduti? Nxirreni për zverku! Pështyjeni po ta shihni. Gjuajini me domate! Gjuajini me vezë! Largojeni hajdutin nga bashkia!” u shpreh Berisha.

“Erjon o horr! Mos u duk më në bashki! Jep dorëheqjen menjëherë!” ishte thirrja e Berishës për Velinë.

Gjatë fjalës së tij, Berisha paralajmëroi një protestë të premten në orën 11 nga Aleanca e teatrit para bashkisë së Tiranës, ku i bëri thirrje të gjithë mbështetësve të opozitës t’i bashkohen për dinjitetin e Tiranës.

 9 Comments

 1. Mungojne anarkistet prandaj nuk e rruajne kurvat mavi . Nese ky vend do kishte anarkist elita politike mavi + do mbante bebelina ,

  1. Arbi – beu ti anarshisti i pare dhe do te shohesh nje lum te tere me anarshiste. Mos u be ciceron si Saliu. Saliu e ben nga halli pasi Rama dhe Veliaj e kane ngujuar ne pallat. Po ty kush te pengon? Me fjale nuk arrihet gje. Duhet veprim anarshist. Lexo fjalimet e Saliut 3 here ne dite per frymezim dhe kurajo.

 2. ktij i qinte grun Harasani dhe i beshtnte ne goje , nuk duhet peshtyre i duhet djegur familja me soj e sorrollop qe te mos mbije me fara e ktij shkerdhate

 3. Ke te peshtysh me pare ?
  Saliu e nuhat mire hajdutin prandaj dhe rri ne burg.
  I perjetshem kujtimi I krye/hajdutit.

 4. Ty te beshtyu ne goje USA o non grata prandaj je mbyllur ne papafingo si kelysh kurve Merrja ne goje Erjon Velise

 5. Kush e sheh ne rruge kete? Shkojne e vijne me xhofer, si ky si ajo rruspia qe ka ne shpi. Madje dhe kopilin e cojne me shofer ne shkollen me te shtrenjte te Tiranes. Te gjitha leke fiqsh, kuptohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *