• |
ide | kryesore

Grealish i habitur: “Mamaja ime më bën gjithnjë një pyetje, por nuk di si ti përgjigjem”

Sport, Video
GrealishJack Grealish është një pikë fondamentale e Manchester City të teknikut Pep Guardiola (28 paraqitje dhe 3 gola në sezon), status që e bën atë një idhull të vërtetë të tifozëve dhe një nga shtyllat e kombëtares angleze. Faktor, ky i fundit, që megjithatë, nuk është përcaktues kur 29 vjeçari përballet me një ndeshje jashtë fushe kundër Citizens. Në fakt, jashtë mureve miqësore, Grealish shpesh shënjestrohet nga fishkëllimat e tifozëve kundërshtarë.

GREALISH: “NUK E KUPTOJ MOTIVIN E FISHKËLLIMAVE”

“Gjithmonë pyes veten pse më fishkëllejnë– tha Grealish në intervistën e publikuar në faqen e klubit –. Nuk e kuptoj pse. Kur luajmë jashtë, në çdo fushë, unë gjithmonë fishkëllehem”.

“MAMAJA IME MË PYET GJITHNJË PËRSE”

“Edhe mamaja ime më pyet gjithmonë përse fishkëllehem – vazhdoi playmakeri i City –. Por nuk di çfarë t’i them. Më duhet të përpiqem t’i transformoj në diçka pozitive dhe t’i marr si kompliment”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *