• |
ide | kryesore

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë fillore në Finlandë, plagosen tre nxënës

Lajme, Të funditNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një shkollë fillore në Finlandë, ku si pasojë e të shtënave janë plagosur 3 fëmijë.

Një i dyshuar, i cili po ashtu mësohet se është i mitur, është arrestuar.

Mësohet se shkolla ka të regjistruar gjithsej 800 nxënës dhe 90 persona pjesë e stafit.

Shkolla Viertola ka nxënës të moshës shtatë deri në 15 vjeç si në moshën fillore ashtu edhe në atë të mesme.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *