• |
ide | kryesore

Video/ Chiesa e Vlahovic hakmerren me Tudor: Juventus thyen Lazion e vendos një këmbë në finale

F1, Sport, Video
VlahovicJuventus iu rikthye suksesit pas një periudhë të tmerrshme. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, bardhezinjtë mundin Lazio e Tudor 2-0 në shtëpi, duke u hakmarrë për humbjen e kampionatit para pak ditësh. Pas një pjese të parë të dobët të shoqëruar me fishkëllimat e tifozëve të tyre në pjesën e parë, skuadra e Max Allegri u transformua në pjesën e dytë. Juventus zhbllokoi ndeshjen në minutën e 50′ me një kundërsulm vdekjeprurës nga Chiesa. Një gol që shtangu bardhekaltrit të paaftë për të reaguar dhe të goditur edhe nga Vlahovic në minutën e 64′. Ndeshja e kthimit do të jetë në Olimpico më 23 prill.

Në mbrëmjen më delikate, Juventus e gjen sërish veten. Bardhezinjtë u rikthyen te suksesi (i cili kishte munguar që nga 25 shkurti, 3-2 kundër Frosinones) dhe me një 2-0 komforte fituan raundin e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë ndaj Lazios. Tani finalja e 15 majit në Olimpico është dukshëm më afër. Nuk është rastësi që në favor të Juventus e vendosën dy golashënuesit më të rëndësishëm të teknikut Allegri, Chiesa dhe Vlahovic.

Lexo më tej“Ky Juventus ka kotele në fushë, nuk shënon sikur të luajnë 3 orë”: Tacconi kritik ndaj Allegrit

Të dy, pas një pjese të parë në të cilën Lazio luajti më mirë, kthyen situatën dhe e nxorrën Juventus përtej rërës së lëvizshme në të cilën kishte hyrë javët e fundit. Për Tudor, në ndeshjen e dytë në pankinën e Lazios, vjen një dush i ftohtë pas suksesit në debutimin e tij kundër Juves. Por në pjesën e parë skuadra bardhekaltër nuk ishte aspak zhgënjyese, por u dorëzua shumë herët në pjesën e dytë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *