• |
ide | kryesore

Edi Rama, ky kryeministër i një vendi me ekonomi bujqësore që premton eksporte ushtarake

Arkiva, Lajme, Të funditEdi Rama duket se ka filluar të harrojë që vendi që drejton nuk është një vend industrial. Gjatë fjalës së tij në Qendrën e re të Inovacionit, Sigurisë dhe Mbrojtjes, kryeministri deklaroi se po përgatisin një platformë të re të zhvillimit të industrisë ushtarake.

“Po përgatisim platformën e re të zhvillimit të industrisë ushtarake. Një platformë që sot është koha për ta përfshirë në të gjithë trupin legjislativ të republikës së Shqipërisë dhe pastaj mbi të për të nisur një valë investimesh në industrinë e mbrojtjes”, tha Rama.

Por nuk e la vetëm me kaq. Kryeministri i një vendi që s’prodhon asgjë deklaroi se brenda 2030-s Shqipëria do të fillojë eksporte ushtarake “Made in Albania”.

“Ne kemi ambicie që brenda 2030 të kemi eksporte ushtarake të markës made in Albania. Ushtria jonë të fillojë të pajiset edhe me mjete ushtarake të markës made in Albania. Jemi vend i vogël por kemi aleatë të mëdhenj”, deklaroi Rama. ©Lapsi.al 8 Comments

  1. Ku e gjete qe shqiperia eshte ekonomi bujqesore? Shqiperia eshte vend i prodhimit te tullumbaceve propogandistike, pastaj drogerat, hajdutet e mbi te gjithave te fantazise se kryeministrit qe shqiperia eshte fanar ndriçues.

    1. Me “ekonomi bujqesore” don te thote “ekonimi kanabisi” ne fund te fundit kanabisi eshte nje bime dhe mbillet ne toke njesoj si te gjitha produktet bujqesore

  2. Bajga bolshevike prodhoi kokën e mallkuar të kësajë monstre te mallkuar.
    Ishte me 1 prill dita e sorollopit te kësajë shurrëuthullës se kristaqo pushtit.

  3. Ky ka pjerdhur me kohe, e mori me qafe kokaina, s’ka me kthim pas. Por po na terheq edhe ne te tjeret ne gropen qe i duket maje

  4. Edhe patronazhistat I besojne vertet keti sharlatani me propaganden bajete qe I ushqen! Me 2030 kete mavije do ta kerkoni ne ndonje vend te Afrikes si azilant politik,sic e gjeti Nano si azilant ekonomik I shitjes se ikonave te vjedhura!

  5. Mjer ky popull nga kush drejtohet ka ikur e gjith rinia dhe ky i droguar tregon perrallaqohu o popull ta zhdukim kete klas politike te qelbur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *