• |
ide | kryesore

Bardhi: Nëse Balla e di kush është “i panjohuri” i Xibrakës po fsheh krimin

Arkiva, Lajme, Të fundit
BardhiKreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Gazment Bardhi thotë se Edi Rama duhej të sqaronte se si vëllai i tij lëvizte me makinat e trafikantëve, çfarë lidhje kishte me trafikantët e Xibrakës, cilët janë personat që njeh nga grupi kriminal, e kështu me radhë.

Në emisionin “Çim Peka Live” në Syri TV, Bardhi tha se Edi Rama ka zgjedhur t’i fshihet të vërtetës. I pyetur për deklaratën e Taulant Ballës se “personi i panjohur” është një i afërm i një deputeti demokrat, Bardhi tha se atëherë ministri i Brendshëm po fsheh krimin.

“Zyrtarisht ministri i Brendshëm pretendon se njeh trafikantë dhe nuk ka njoftuar Prokurorinë, pra është në kushtet e fshehjes së krimit. Ai tha se grupet e vëzhgimit të personit e shoqërojnë me foto dhe video, çka do të thotë se nëse Prokuroria apo Policia do të kishin interes për ta identifikuar, mund të ishte opinioni publik që mund të ndihmonte ta identifikonte.

Dosja është me dokumente nga Prokuroria dhe Gjykata. E rëndësishme është që kjo çështje vijon të jetë e hapur. Dosja është pezulluar që në 2018, ka zënë pluhur, dhe po të shikosh një nga prokurorët është votuar vetëm nga mazhoranca e Edi Ramës në pozicionin e Prokurorit të Përgjithshëm, ndërsa tjetri pasi u emërua.

Ai tha se 3 nga 4 personat që përdornin automjetet janë identifikuar, ndërsa personi i katërt që është përdorues është Olsi Rama. Bardhi tha se i takon Prokurorisë që të verifikojë përgjimet, raportet e policisë, atyre të vëzhgimit, për të provuar fajësinë e personit” – tha Bardhi.

“Di edhe unë t’i kthehem Ramës shqiptarçe, por po i qëndroj gjithmonë paraqitjes së fakteve dhe dokumenteve”, – tha Bardhi. Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së tha se dosja nuk ishte mbyllur, Prokuroria e kishte veçuar, për të identifikuar bashkëpunëtorët e paidentifikuar.

“E rëndësishme është që kjo çështje vijon të jetë e hapur. Dosja është pezulluar që në 2018, ka zënë pluhur, dhe po të shikosh një nga prokurorët është votuar vetëm nga mazhoranca e Edi Ramës në pozicionin e Prokurorit të Përgjithshëm, ndërsa tjetri pasi u emërua në SPAK, e dimë të gjithë luftën e Edi Ramës që donte ta vinte në krye të Prokurorisë Speciale”, – tha Bardhi. ©LAPSI.al10 Comments

 1. Duhet ta ndani mendjen nëse jeni me drejtësinë e re, apo jo.

  Se kjo histori nuk mund të vazhdojë përjetësisht duke bërtitur në Parlament paradite “Poshtë penxherja, rroftë SPAK-u” dhe mbasdite “Poshtë SKAPI, rroftë penxherja”. O bythqiri i salihut balla te pyet salihun kush eshte ai burri,nuk te tha e di une,por cfare pret nga nje bythqir i rendomte kavajs,nxirre bythen se shpellkaret e salihut po presin qe ta shpartallojne

  1. Duam drejtesi! Drejtesia nuk eshte as e vjeter (ishte per ibret), dhe as e re ( u be me mut dhe u kriminalizua me shume se c’ishte).

   Drejtesia eshte cekic qe godet kedo njesoj per te njejtin krim. Fatkeqesisht, drejtesia e re qe ti e dashuron shume nxori nga burgu hajduten qe kishte vjedh buxhetin, dhe le ne burg hajduten qe vodhi hajduten e buxhetit. Kaq me nje shembull banal sa per ilustrim.

   1. Hajduti e njeh hajdutin, dhe Tao e din kush eshte personi por nuk e tregon.
    A eshte krim qe ministrii brendshem thote qe e di kush eshte por nuk e denoncon!?
    Kesaj I thone drejtesi keta?

 2. Po mire more, ky ministri i permrenshem priti 5 dite me dale e me bo llap llap, apo harrova keta jane te gjithe nje prerje. Pasi u plas bomba ne dore duan dite ta marrin veten e nderkohe mendojne ca te dhjesin nga goja sa per te bo pis gjithe dynjane.
  Mire e ka thene Bardhi, dhe ishte pyetje qe e ngriten te gjithe sot: Si ka mundesi ky surratshtremti e paska dit kush eshte personi i paidentifikuar dhe nuk paska fol ???? Pse priti deri sot ??? Apo i erdhi komanda qe dil e llap siç e kane zakon ridhjeresat.
  Pyetje nga salla (kryesisht per spurdhjakun komentues te ores 22.13): Ky kokeshtyp mi e paska dit qe atehere qe personi i paidentifikuar psaka pas lidhje me nje zyrtar te PD dhe paska ndejt urte e nuk eshte ndjere ????

  Sa per info ky kokshtypmi njesoj si gjithe banda e ridhjerjes skane lene njeri ne parlament e kudo pa sha e pa e bo pis “per nje pako çamçakiz” imagjino paskan pas ne dore nje informacion te hollesishem qe mund ta kishin felliq zyrtarin e PD me gjithe PD-ne dhe paskan prit sa te dale emri i Olsit ????

  Po mire mer njerez, ata qe kane dy pare mend, nuk i boni nji pyetje vete: Si ka mundesi qe tek te gjitha pislliqet, trafiqet, maskarrilqet, intrigat del nder te tjera edhe emri i vellait te karoministrit ??????????

  Megjithate sot ndodhi ajo qe ka kohe qe askush nuk ka guxuar ta thote. Drejtuesi i SPAK Z. Dumani ja u tha TROÇ: “Ka humbur besimi tek policia e shtetit, pasi jo vetem qe nuk bashkepunojne por jane te perfshire me krimin aq sa dekonspirohet thuajse çdo hetim ose operacion”.
  Ky eshte nje lajm qe duhet ta kishte bere kokshtypmin te reagonte, por si gjithmone ai i sherben partise dhe jo shtetit.

  Perfundimisht, po te kete realisht drejtesi i pari ne BURG duhet te ishte Edvin Rama, pastaj pjesa me e madhe e bandes me gjithe horrat e tjere.

  Por e keqja eshte shtrire aq shume dhe eshte bere aq mullar sa duhet kohe, une jam optimist qe diçka e mire do te behet per kete vend te shumvuajtur dhe per shqiptaret e vjedhur.

 3. Muhabete pa lidhje që trajtojnë Shqiptarët si dele. Taulant Balla, që qeni i qiftë robt, tha që përsoni është një i afermt i një zyrtari të PDsë. Nuk tha që trafikanti është një i afërt i PDsë.

  Kur bën si i zgjuar dhe Gazmend Bardhi, hapu dhe të futem.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Ti inatin e ke me Berishën dhe PD, por në këtë koment e shan tualetin pse është kaq budalla, pothuaj edhe ti je njëlloj si tualeti, veç me një ndryshim budallalliku jot të dëmton ty dhe familjen dhe mbyllet te ti, ndërsa budallaliqet e tualetit na dëmtojnë të gjithëve, edhe ty, por do të mbyllet kur ta fusin në burg! Është kanditati nr 1 bër burg!

   1. Nuk kanë si t’a mbulojnë m…n
    që është bo mullar dhe nga budallallëku kok lopa B(p)alla deklaron se personi i paidentifikuar e dimë dhe është një i afërm i PD!!
    Kur është kështu pse o k..e ministër pse se thua e bëre publike me kohë. Inteligjenca e tij më e fortë se inteligjenca artificiale!!!!
    Banda kriminale e rilindjes dhe shefi i saj Rama kjo është.
    Shkatërrimtar ja e Shqipërisë!!!

 4. balla katundari i Tiranizum n.q.se nuk mashtron duhet te tregoi personin dhe lidhjen me deputetin dhe ti dencoi ne spak , n.q.se nuk e ben eshte mashtrim ordiner.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *