• |
ide | kryesore

Dumani: Janë përgjuar 3335 persona gjatë vitit të kaluar

Arkiva, Lajme, Të funditKreu i Prokurorisë së Posaccme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), Altin Dumani, ishte pranishëm gjatë ditës së sotme në tryezën e KLP, ku bërë një përmbledhje të gjithë punës vjetore të institucionit që ai drejton.

Dunmani theksoi se nga raportet e SPAK përgjatë vitit të kaluar janë përgjuar 3335 persona, ku 1899 janë përgjuar për hetime në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, ndërsa 1436 persona janë përgjuar për korrupsion.

“Sipas të dhënave gjatë vitit të kaluar SPAK ka përgjuar 3335 persona, ku 1899 janë përgjuar për hetime në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, ndërsa 1436 persona janë përgjuar për korrupsion”, tha Dumani.

Gjithashtu Dumani theksoi se 18 zyrtarë të lartë janë vënë nën lupën e SPAK përgjatë vitit 2023, mes të cilëve përfshihet edhe ish-kryeministri Sali Berisha.7 Comments

  1. Mir që përgjove , po çfar çështje ke hapur o dumbo ! Ty po ti sjellin dosjet gati , po ti qëndisin , po ti po i fsheh ! Punën tënde po e bëjn të tjer ! Për çfar e merr atë far rroge ! Apo ke filluar të lahesh e po del nëpër kamera !

  2. Duhet ta ndani mendjen nëse jeni me drejtësinë e re, apo jo.

    Se kjo histori nuk mund të vazhdojë përjetësisht duke bërtitur në Parlament paradite “Poshtë penxherja, rroftë SPAK-u” dhe mbasdite “Poshtë SKAPI, rroftë penxherja”.

  3. Ky bolja qe me shume duket si deshmitar i Jehovait, ka hipur ne krik e krekoset sepse i ka dhene garanci Alex Sorros qe ste hyn gje ne kembe dhe se je aty si “Leticia James” ne USA qe i duhesh qeverise narcos te denoj e terrorizoj pa ligj kedo qe guxon i del kundra regjimit narcos.

    Ti i ke gjithe dosjet kubka shperthyer muti me skandalet e vjedhjes se buxhetit ne skema halldupe vjedhjeje ne grup dhe ti perndjek vetem ato qe jane politikisht kercenim per Ramazanin.

    Do te vije dite qe zullumi do keputet dhe per ju kamzhiket politik ne Prokurori e Gjyqsor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *