• |
ide | kryesore

PS-PD bashkojnë votat në Parlament, miratohet amnistia penale

Arkiva, Lajme, Të funditPD e PS u bënë bashkë në Parlament për të votuar amnistinë penale, me 116 vota pro.

Në amendamentet e dorëzuara në Kuvend, parashikohet falja e të gjithë protesuesve të opozitës, përjashtuar ata që kanë goditur punonjësit e policisë.

Prej amnistisë pritet të përfitojnë rreth 700 të burgosur dhe rreth 2500 persona në shërbim prove.

Kundër dakordësisë mazhorancë-opozitë ishte grupimi i Lulzim Bashës.4 Comments

  1. Ku e ke revolucionin Ando? Ku e ke ate burrin plak por te forte, mashtrues por idhulli jot qe do permbyste Ramen me revucionin foltorexhi te tipit Haxhiqamil ? Si do e quash tani Berishen tend Pazarxhi te rendomte apo ate etiketim e ke vetem per Bashen ? Etjetj ????

  2. Duhet ta ndani mendjen nëse jeni me drejtësinë e re, apo jo.

    Se kjo histori nuk mund të vazhdojë përjetësisht duke bërtitur në Parlament paradite “Poshtë penxherja, rroftë SPAK-u” dhe mbasdite “Poshtë SKAPI, rroftë penxherja”. Revolucioni demonkratik i haxhi qamilit salih vazhdon per te miren e shpellkareve cecene te salihut

  3. Per kete votim sot , i futi ne Parlament keta berishistet e bardhistet. I duhen edhe per reformen zgjedhore dhe pastaj shohim e bejme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *