• |
ide | kryesore

Djali i Sean “Diddy” Combs paditet për sulm seksual

PaparazziDjali i Sean “Diddy” Combs, Christian “King” Combs është akuzuar për sulm seksual në një padi të re, sipas raportimeve.

Në padinë e paraqitur të enjten, Grace O’Marcaigh pretendon se reperi Christian Combs, 26 vjeç, e ka sulmuar seksualisht në fund të dhjetorit 2022, sipas dosjeve nga Gjykata e Lartë e Qarkut të Los Anxhelosit të marra nga NBC News dhe Rolling Stone.

Sean është paditur gjithashtu, sepse ai dyshohet se ka marrë me qira jahtin, si dhe ka ndihmuar dhe nxitur djalin e tij më të vogël. Sulmi i supozuar ndodhi disa ditë përpara se Diddy të organizonte një festë me jaht për Vitin e Ri.

Në padi, Christian Combs akuzohet për sulm seksual, ngacmim seksual dhe shkaktim të shqetësimit emocional. Avokati i O’Marcaigh, Tyrone Blackburn, po përfaqëson gjithashtu Rodney “Lil Rod” Jones, një producent në albumin e fundit të Diddy, i cili akuzoi manjatin e muzikës për sulme seksuale dhe ngacmime.

Christian Combs u emërua gjithashtu në atë padi të paraqitur muajin e kaluar nga Lil Rod. Sipas ankesës, Lil Rod ishte dëshmitar i reperit, i njohur gjithashtu si King Combs, duke “dr0guar dhe sulmuar seksualisht një grua”.

Në atë kohë, në atë padi thuhej se një ankesë kundër Christian Combs ishte e afërt. Lil Rod dyshohet se ishte në jaht gjatë sulmit të supozuar, sipas raporteve të padisë, dhe ai regjistroi disa nga shkëmbimet. Audio thuhet se përfshin O’Marcaigh duke i thënë Combs të ndalojë së prekuri atë./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *