• |
ide | kryesore

Salianji përplaset me Qefalinë: Po e ktheni komisionin si në pazar

Lajme, Të funditKryetari i komisionit hetimor për sistemin TIMS, Ervin Salianji është përplasur me anëtarët socialistë të komisionit.

Debate ai ka patur edhe me deputetin e PS, Xhemal Qefalia pasi ky i fundit duke ndërhyrë nga vendi e ka ndërprerë disa herë.

 

Salianji: Gjeneral vetëm armët mund t’i luajmë, me fjalë nuk keni gjë se jeni kaps. Nxirr armët zoti Gjeneral se me fjalë e keni humbur.

Salianji: Merreni procesverbalin… Kjo që bëni ju, përvecc estradës, sepse pjesa tjetër…nuk e merr dot fjalën. Pse e bëni komisionin sikur të jetë pazar.

Gogu: Të paskan tërhequr vërejtje vërtetë? Ore është mërzitur Gazi pse e ke thirrur ti?

Salianji: Jam këtu me këmbët e mia, nuk më ka sjellë njeri, por mos u bëj zhurmues, po kërcen nga belaja.

Gogu: Nuk bëhesh dot gjyqtar i Sali Berishës. Do ta zbresësh nga ballkoni, por nuk e zbret dot ti.1 Comment

  1. Edi Paloka kundër Berishës dhe mediave të tij: Mos fantazoni kot konflikte mes Ramës dhe Veliajt,me ne fund paloka e kuptoj,pese muaj larg salihut beri qe paloka te kthet te arsyeja,salihu ne ballkon pret ngordhjen si nje Qen serb.Do apo sdo saliHanji salihu ne ballkon do qendroje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *