• |
ide | kryesore

Video/ Leao në San Siro si Maradona në “Life si Life”: konfrontimi është bërë viral

Sport, Video
maradonaRafael Leao, në stërvitjen e nxemjes para Milan-Lecce i ka kujtuar të gjithëve legjendën Diego Armando Maradona. Në rrjetet sociale, në fakt, kanë vërshuar krahasimet e mëdha mes portugezit dhe argjentinasit, pasi numri 10 i kuqezinjve u filmua teksa mbante topin me kokë gjatë para-ndeshjes, së fituar më pas kundër skuadrës salentine.

Në fakt, video të Leaos me topin në xhonglim po qarkullojnë në internet, të kompletuara me një krahasim video me të ndjerin Pibe de Oro në videon e famshme të nxemjes para ndeshjes kundër Bayern Munich në vitin 1989, në natën e “Life si life”. Driblime me këmbë dhe me kokë, ekuilibër dhe kontroll me thembër që kanë dhënë shfaqje duke emocionuar tifozët.

Gjatë kohës së tij te Napoli, Diego Armando Maradona magjepsi tifozët e të kaltërve si para ashtu edhe gjatë ndeshjeve të ndryshme në karrierë, duke i bërë të gjithë të habiteshin falë lojërave të tij të shkëlqyera. Gjatë viteve, lojtarë të ndryshëm janë përpjekur të imitojnë veprimet e Pibe De Oro, shpesh duke bërë edhe figurë të keqe.

Lexo më tej“Kujton se është fenomen”. Cassano shpërthen ndaj Leao, portugezi i përgjigjet: “Është një klloun”

E tani, të shtunën, gjatë nxemjes para ndeshjes Milan-Lecce, talenti portugez i kuqezinjve, Rafa Leao, ishte protagonist i një spektakli që ekzaltoi tifozët në tribuna dhe ata në rrjetet sociale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport Mediaset (@sportmediaset)Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *