• |
ide | kryesore

Basha: Komunikoj çdo javë me amerikanët

Arkiva, Lajme, Të funditLulzim Basha iu përgjigj pyetjes mbi mungesën e tij në takimin me sekretarin Blinken, kur ky i fundit erdhi në Tiranë gjatë fundit të muajit shkurt.

“Kam komunikime javore edhe me përfaqësuesit në Tiranë, dhe interlokutorët në SHBA. Akuzat janë pjesë e luftës politike.

Janë të obsesuar të bëjnë lojë me porta të vogle. Protokollet nuk ndodhin për herë të parë. E rëndësishme që PD është partner kryesor i Perëndimit, BE, SHBA.

Kjo nuk është çështje interesash personale, por qëndrimeve parimore. Qëndrojmë krah luftës kundër korrupsionit.

PD qëndron qartësisht në një platformë si partnerët perëndimorë. Qëllimi ynë anëtarësimi përfundimtar i Shqipërisë në BE. Kalon përmes fundit të pandëshkueshmërisë”, tha Basha.5 Comments

  1. Ky kokerr plehu,mekembesi i Taulant Balles eshte ne gare si mashtrues me Erion Veline.
    Si nuk te vjen zor nga vetja o njeri,o legen e funderrine e pashoqe.
    Sherbimi ndaj pushtetit te krimit te edvin droges eshte te kalosh çdo limit njerzor.
    Ti njeh vetem lekun dhe nuk njeh kufinje,te kane kapur,ke dosje te hapur dhe litarin ne fyt,ha mut e te qifsha dashnoret se gruan e ke si majmune !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *