• |
ide | kryesore

Kërcënimi i Isis pështjellon Psg-Barcellona, Luis Enrique: “Jemi të shqetësuar”

F1, Sport
Luis enriqueVigjilje me vëmendje maksimale në Madrid, Londër dhe Paris mes ditës së sotme dhe nesër në mbrëmje për ndeshjet e para çerekfinale të Champions League. Pas atentatit në Moskë, Al-Azaim, një nga organet e propagandës së ISIS, kërcënoi se do të sulmojë katër stadiumet ku do të luhen ndeshjet e kupës, duke filluar nga sonte. Një temë që padyshim ka zënë qendër edhe në konferencat para saj: “Kush nuk do të ishte i shqetësuar? Jemi të gjithë të shqetësuar. Shpresojmë se është diçka që do të jemi në gjendje ta kontrollojmë, se mbetet një kërcënim dhe asgjë nuk do të ndodhë”. Kështu ka folur Luis Enrique, trajneri i PSG në prag të ndeshjes kundër Barcelonës në Parc des Princes në Paris. “Është një çështje e vështirë, siguria është një element i rëndësishëm për të gjithë, jo vetëm për lojtarët. Por ne duhet të përpiqemi të fokusohemi te futbolli”.

Lexo më tej: Champions në rrezik, Isis kërcënon sulme terroriste në stadiumet e çerekfinaleve: “Vritini të gjithë”

DASHURIA PËR BARCELONËN

Me ardhjen në fushë, Luis Enrique foli për kundërshtarin: “Nuk do të them pikën e dobët, janë në një periudhë të mirë, kanë përvojë. Është një ndeshje e vështirë dhe ka edhe një rivalitet që shpresoj të jetë i shëndetshëm, një shfaqje e mirë. Do të shohim dy ndeshje të mira futbolli.” Një takim prej ish-i për vetë trajnerin spanjoll, që në pankinën blaugrana mundi të ngrinte trofeun e Champions League: “Për mua është një ndeshje e veçantë. Në fund të fundit ne jemi profesionistë, por është e qartë që kam një marrëdhënie totale dashurie me Barcelonën. Por jam i bindur se mund të fitojë tituj me PSG. Mbappe’? Nuk dua të flas për individualitet, por në një nivel të përgjithshëm, jemi në një moment të madh. Unë shoh shumë përgjegjësi, ka entuziazëm dhe ambicie. E një dëshirë të madhe për të luajtur kundër një Barcelone të madhe”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *