• |
ide | kryesore

Grushti i ngritur ndaj arbitrit, vjen ndjesa e CR7: pas kartonit të kuq, telefonata për ministrin

Sport, Video
CR7Fillimisht gjesti i shëmtuar, më pas ndjesa e kërkuar ministrit të Arabisë Saudite. Ky është Cristiano Ronaldo, të pëlqen ose jo, nëse mund të thuhet kështu. Një lojtar plot talent, por që siç rrëfeu trajneri i tij Jorge Jesus, nuk është mësuar të humbasë. CR7 ishte protagonist i një incidenti të shëmtuar në fushë gjatë gjysmëfinales së Superkupës së Arabisë. Sulmuesi i Al Nassr goditi me bërryl një kundërshtar dhe u përjashtua menjëherë.

Në mosmarrëveshje të plotë me arbitrin e ndeshjes, i ironizuar disa herë nga portugezi me një sërë duartrokitjesh, CR7 u sanksionua me një skualifikim prej dy ndeshjesh dhe një gjobë prej 20,000 rialësh, gjë që ndoshta e bëri atë të bënte një hap prapa. Sipas Arriyadiyah, Ronaldo telefonoi ministrin saudit të Sportit, Abdulaziz bin Turki Al-Faisal, për të kërkuar falje për atë që ndodhi. Nuk është hera e parë që ndodh dhe ndoshta nuk do të jetë e fundit, por ndërkohë Cristiano Ronaldo është rikthyer të mendojë për fushën, duke lënë pas vetes kritikat që ka pësuar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *