• |
ide | kryesore

PAMJE TË RENDA/ Policia e Çikagos vret një 26-vjeçar afro-amerikan

Arkiva, Lajme, Të fundit
ÇikagosNjë video e re tronditëse vjen nga SHBA dhe që tregon brutalitetin e një patrulle të policisë së Çikagos që është vënë sërish në vorbullën e polemikave.

Gjatë një kontrolli në rrugë, oficerët me rroba civile kanë vrarë një 26-vjeçar afrikano-amerikan. Dexter Reed u qëllua me 96 plumba në 42 sekonda. Pamjet janë marrë nga kamera e trupit të një polici. Gjarja ka ndodhur në 21 mars dhe janë publikuar këtë të mërkurë.

Dexter Reed u ndalua sepse po udhëtonte pa rrip sigurimi. Policia ka hapur zjarr pasi 26-vjeçari, sipas versionit zyrtar, ka refuzuar të dalë nga automjeti dhe ka qëlluar i pari duke plagosur një efektiv.

Videot e publikuara në internet nga policia e Çikagos tregojnë këndvështrime të ndryshme, përfshirë edhe atë të oficerëve që qëlluan. Megjithatë, nuk ka imazhe të qarta që të tregojnë Reed duke hapur zjarr.

Një pistoletë u gjet më vonë në sediljen e pasagjerit të makinës së Reed. ©LAPSI.al6 Comments

 1. shumë mirë ja kanë bo, tjua qijnë ropt të gjithë këtyre magjypeve që refuzojnë t’i binden direktivave të policit dhe që vënë në rrezik jetën e policit. Dhe boll na çatë karin me këtë propagandën idiote që policia vret zezakët. I vret sepse shumica e ktyre zezakëve janë kafshë që nuk i binden urdhrit të policit 🤮

 2. I paska dale borxhit! Te thote njihere hape deren, dy here, tre here, pastaj qellon, ku je ketu mer daje?! Ndryshe do ishte bere Arnautistan ai vend.

  1. 90 plumba per nje njeri!? bjeri me kundertank.
   Me mire do ishte qe policia te qellonte me c4.
   Go hunter go megungalla go duçko, go ardhji vjelliu qe ha mut ariu.

 3. 90 plumba per nje njeri!? bjeri me kundertank.
  Me mire do ishte qe policia te qellonte me c4.
  Go hunter go megungalla go duçko, go ardhji vjelliu qe ha mut ariu.

  1. Kina komuniste, te vret me nje plumb ne stadium dhe vleren e fishekut te perdorur ja kalon familjes se viktimes per ta paguar. Amerika “demokratike” te vret me 90 plumba ne mes te rruges po ama te gjithe fisheket i pagon shteti. Kjo eshte sot per sot ndryshimi ndermjet demonkracise dhe autokracise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *