• |
ide | kryesore

FOTOT/ Shpërthim në hyrjen e Bashkisë së Tiranës, policët mbyllin veshët

Arkiva, Lajme, Të funditËshtë acaruar situata në protestën e opozitës përballë bashkisë së Tiranës, ku qytetarët kanë hedhur molotov në hyrje të godinës. Siç shihet në fotot më poshtë hyrja e bashkisë është përfshirë nga flakët ndërsa policët bashkiakë janë larguar të trembur nga shpërthimi.

Menjëherë pas kësaj, forcat speciale kanë ndërhyrë duke forcuar kordonin e uniformave blu përreth bashkisë. Shikoni fotot më poshtë që tregojnë tensionin e krijuar në hyrje të bashkisë së Tiranës.5 Comments

  1. Ne krye te protestes kunder korrupsionit, gruaja dhe vajza e dy personave nen hetim per korrupsion. Paradokse shqiptaresh. Del hajduti dhe thot kapni hajdutin. Mungonte dhe Like floriri qe teatri te behej tamam grotesk. Qe Veliaj eshte hajdut e dhuet shqorrur e denuar, kjo dihet nga te gjith. Po keta i bejn nder kur njerez te akuzuar per korrupsion shkojn e protestojn kunder korrupsionit. 100 her me mir Arlind Qorri apo te tjer te shoqeris civile, sesa keta qe kan boterisht damken e hajdutit dhe te korruptuarit.

  2. Po digjni Veliajn, jo institucionet, se ato me paret tona do rregulohen. Biles ca nga ato paret qe duhen per rregullim do i vjedhi prap Veliaj me shok.

  3. Ja bej hallall te ishte reagim spontan. Ku ma gjen, do thoja shyqyr nisi nje ndergjegjesim qyterar. Po aty, si gjithmon ne kesi rastesh, ishte Sali Lusha ma cunat….

  4. Krahu i dhunshem i Berishes. Keshtu u shpreh Feedom House. Po vazhduan keshtu keta loqet e rithemelimit do ta kemi prape ne pushtet te gjatin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *