• |
ide | kryesore

Komisionit Hetimor për Shëndetësinë, Koçi: Vokshi po sillet si komandante, shfaqje teatrale

Lajme, Të funditPartia Socialiste nuk ka marrë pjesë 3 herë radhazi në mbledhjet për komisionin hetimor për Shëndetësinë. Lidhur me këtë, deputeti i PS-së, Petro Koçi i ka cilësuar si shfaqje teatrale qëndrimet e kryetares së Komisionit Hetimor të Shëndetësia për Sterilizimin dhe Check up, Albana Vokshi.

“Kryetarja vazhdon të mendojë se është komandante dhe kryetarja e Kuvendit e thërret seancën pasi e organizon konferencën e kryetarëve. Ajo është e detyruar në mazë të praktikës dhe kulturës parlamentare të koordinojë me kryesinë e komisionit. Nuk ka mungesë vullneti por respekti për anëtarët e komisionit.

Ka mungesë respekti nga ane e kryetares për kryesinë e këtij komisioni duhet të kthejë rrugë dhe mos të vazhdojë me këtë mënyrë. Duan të bëjnë shfaqjeje teatrale politike,. Asnjë nuk është në konflikt interesi. Deklarata e konfliktit të interesit nuk nënshkruhet sepse kërkon një palë apo një palë tjetër politike por nëse duhet të nënshkruhet gjithmonë nëse e kërkon ligji”, tha Koçi.9 Comments

  1. Rama po qin gjithe Shqiperine.
   Petros bravo i qofte, shef punen e vet dhe merr nje rroge super te mire. Nuk eshte faj i tij se Shqiptaret bythe shkerdhyer shkojne si dele dhe votojne Ramen.

   1. Po teatri I ketij bythqirit ,ishte me nje parti tjter PSV90,tani militon me ramutin se ia shjriu partine qe te behesh ky koqja deputet! Ptu race e poshter!

    1. Mos prit qe Petro ti doje Shqiptaret me shume nga ce duan ata veten e tyre!
     E beri partine dhe e provoi, por nuk e votoi njeri sepse Shqiptareve duhet tu qish nenen qe te te therrasin bab.
     Nga deputetet e PS ky eshte nga me te nderuarit. A njeh ti ndonje tjeter qe eshte me i mire se ky?

 1. O Petro Koçi (alias KOQE). Ti shqyhesh se je bure i mire ne mehallen tende. Perse behesh kaq evliar, kur edhe ata qe te kane dhene voten, jo tani por para disa vitesh dhe je aty se te do partiçka lavire qe te ka zgjidhur nga litaret e gjynahut, ben interesantin. Vokshi mund te jete kokrra e kurves, por ti si bure i mire mund te behesh nje njeri i mire. Thuaji atij .arit te gjate qe te jep komanden qe deri ketu shkon, nuk mund ta beje gjithshak mender mut me thene.
  Nese do vazhdosh keshtu te siguroj nje gje: Ti do te jesh nder te paret ne listen e atyre qe do lajne gjynahet para drejtesise sebashku me FIERIN………………

  Ti duhet te ishe ne burg qe para 12 viteve….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *