• |
ide | kryesore

Pikëpyetjet për McGonigal/ Kryebashkiaku i Tropojës flet pas daljes nga SPAK

Arkiva, Lajme, Të fundit
SPAKKryebashkiaku i Tropojës Rexh Byberi është paraqitur mëngjesin e së enjtes në SPAK. Byberi është zgjedhur në krye të bashkisë së Tropojës nën siglën e Partisë Socialiste.

I pyetur nga mediat pas daljes nga SPAK nëse ishte thirrur lidhur me çështjen McGonigal, Rexh Byberi tha: “Mcgonigal e kam pritur si mik, por s’u pyeta për atë, isha për një tjetër çështje.” 

I pyetur lidhur me tenderët nëse i ka dhënë të afërmve të tij, Byberi u përgjigj: “S’i kam dhënë kujt, aty janë dokumentet.” 4 Comments

  1. E kam pritur si mik,- thote maloku ivTropojes! Keshtu thote edhe mavija Edvin! Kane tenjejtin princip! Ku e gjeten mik kete mafijozin ,perverse hallit te tye per te qendryar ne pushtet nepermjet pislleqeve dhe veprimeve mafiozo- korruptive!

  2. O bybe, ti je nje kokrra e burit qe te kane thirrrur, te kane pietur, ke llapur dhe nuk i ke dhene akoma dum se per ça ke ardhe ne Tirone.
    Ty duhet me te bo nji qeli ne mes te Tropojes dhe me te lone si hu gardhi aty, se ate detyre ke pasur nga partiçka: Te besh hunin e gardhit dhe te “KÇK” dmth te kapesh ça te kapesh per vete po qe se je ne gjendje, ndryshe ne te arushes do shkosh…..

  3. “Vajza e Saliit, vajza e Zhulalit, djali i Fariut protestojnë para bashkisë me parullën “Poshtë fëmijët e baballarëve”.
    Tani Edi Rama dihet që ka hyrë në politikë nga rruga me këmbët e veta, Erion Veliaj nga rruga, kurse këta s’kanë emër dhe thirren ende me emra të baballarëve”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *